Ders Notları

Yolcuların kurallara uymaması trafik güvenliğini nasıl etkiler?

4. Sınıf Trafik Güvenliği Yolcuların kurallara uymaması trafik güvenliğini nasıl etkiler? konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Yolcuların kurallara uymaması trafik güvenliğini olumsuz olarak etkiler. Çünkü Trafik kurallarına uymadığımız takdirde hem kenti canımızı hem de trafikte olan diğer canlıların hayatlarını tehlikeye atmış oluruz. Trafik kurallarına uymak hem kendi canımızı hem de trafik güvenliğini Olumlu olarak etkileyecektir. 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merve dedi ki:

    Yolcularda trafiğin bir parçasıdır yolcularda trafik kurallarına uyulmalıdır girmiş olduğu taşıtlarda uyulması gereken kuralları tam ve eksiksiz bir şekilde bilmelidir yolcular trafik güvenliğini trafikteki dikkat sağlayan bir parça gibidir herhangi bir toplu taşıma aracına ve özel araçlarda yolculuk yapan yolcuların kurallara uyulduğu zaman daha güvenli bir ulaşım sağlandı görülebilmektedir Ayrıca tıpkı sürücüler ve yayalar gibi yolcuların da trafik kurallarına uyuduğu zaman can ve mal kaybının önünden önlenebileceği birçok detay ortaya çıkmaktadır bu konuda verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim her zaman trafik güvenliği ders kitabındaki ödevlerimi buraya bakarak yapacağım.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.