Yolculuk sırasında sürücüyü meşgul etmenin yaratacağı tehlikeler nelerdir?


Trafik Güvenliği Öğretmeni

4. Sınıf Trafik Güvenliği Yolculuk sırasında sürücüyü meşgul etmenin yaratacağı tehlikeler nelerdir? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Yolculuk sırasında sürücüyü meşgul etmenin yaratacağı tehlikeler nelerdir? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap : Yolculuk sırasında sürücüyü meşgul etmek kazalara sebep olabilir. Buda ağır yaralanmalar ve bizimle beraber yolda olan diğer insanların da hayatını tehlikeye sokar. Yine sürücü kırmızı ışıkta geçme gibi hatalar yapabilir. Veya çevrede bulunan araçlara çarpabilir.


Yolculuk sırasında sürücüyü meşgul etmenin yaratacağı tehlikeler nelerdir? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap : Yolculuk sırasında sürücünün çok dikkatli olması lazımdır. Trafikte bütün araçlar seyir halindedir. Küçük bir dikkatsizlik , büyük kazalara sebep olabilir. Sürücünün dikkatinin dağılmaması için onla konuşmamalıyız. Sürücüyü meşgul etmek kazalara neden olabilir.

Buda hem bizim hemde yolda olan diğer insanların hayatını tehlikeye sokar. Allah korusun ağır kazalar veya ölümler olabilir. Sürücü kazayla bir hayvana veya bir nesneye çarpabilir veya hatalı sollamalar yaparak yolda hakimiyetini kaybedebilir. Kırmızı ışıkta geçme gibi hataları da aklı karışarak yapabilir. Bunların hepsi trafikte tehlike getiren şeylerdir.

Bunun için kişiye düşen sürücüyü meşgul etmeden yolculuk yapmasıdır. Herkes güvenli bir şekilde kendisinin ve sevdiklerinin yolculuk yaparak yerine ulaşmasını ister. Kaza yapmayı , kendisinin ve sevdiklerinin başına böyle bir olayın gelmesini istemez. Bunun için herkes aynı hassasiyette olmalı ve sürücüyü meşgul etmekten kaçınmalı. Böylece güvenli bir şekilde yolculuk tamamlanmış olur. Sürücülerde dikkati dağılmadan araçlarını kullanır ve kaza riski en aza iner. Herkes güvende ve mutlu bir şekilde evine ulaşır.


 

Ders Kitabı Sayfa Aramaları:

,,sürücüyü kaldırırsan ne olur,
Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Yolculuk sırasında sürücüyü meşgul etmenin yaratacağı tehlikeler nelerdir?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
Toplu taşıma araçlarını kullandığımız zaman taksi ve çeşitli birçok araçlarla ulaşmamızı sağladığımız zaman muhakkak şoförün dikkatini dağıtacak ve meşgul edecek söz ve davranışlarda uzak kalmalıyız çünkü oluşan bitecek bir söz davranış veya dikkatini dağıtacak bir şey sonrası oluşabilecek kaza veya oluşabilecek herhangi bir sorun hemen ortaya çıkabilir trafikte yol al şoförün dikkatli bir şekilde dikkate almadan arabayı sürdüğü zaman oluşabilecek kazalar elbetteki azalmaktadır yalnız veya herhangi bir sesin şoförün dikkatini de atması veya çeşitli sorunlara ortaya çıkarması oluşabilecek kazanın hemen gelmesine ve oluşabilecek kazanın olmasına sebebiyet verebilir.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 15 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!