Ders Notları

Yolun karşısına güvenli bir şekilde geçmek için nereleri tercih ediyorsunuz?

4. Sınıf Trafik Güvenliği Yolun karşısına güvenli bir şekilde geçmek için nereleri tercih ediyorsunuz? Sınıfta arkadaşlarınızla paylaşınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Yolun karşısına güvenli bir şekilde geçmek için nereleri tercih ediyorsunuz? Sınıfta arkadaşlarınızla paylaşınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: ‎Büyük bir şehirde yaşadığımız için trafiğin yoğun olduğu kalabalık insan gruplarının olduğu bir şehirde yaşıyoruz bir yolda karşıdan karşıya geçmek için tercih edeceğimiz yerler öncelikle bizi güvende tutacak yerler olmalıdır.

İlk geçmemiz gereken yol varsa alt geçit veya üst geçitler, eğer varsa trafik ışıklarının olduğu yaya geçitleri buda yoksa trafik polislerinin bulunduğu kavşaklara, eğer bunların hiç biri yoksa köşe başlarından trafik akışı kontrol edilerek geçmek gerekir.


Yolun karşısına güvenli bir şekilde geçmek için nereleri tercih ediyorsunuz? Sınıfta arkadaşlarınızla paylaşınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: Yayaların karşıdan karşıya geçerken uyması gereken kurallar vardır. Bu kuralların yanı sıra yayaların kullanması için kaldırımlar ve yollar yapılmıştır. Yayaların güvenli bir şekilde karşıya geçmesi için yapılan bu yollar insanların can güvenliğini sağlamak amacı ile tasarlanmıştır.

Karşıya geçmenin en güvenli yolları alt geçitler ve üst geçitleridir. Bu geçitleri olmadığı yerlerde trafik lambaları yaya geçitleri, polisin görev yaptığı kavşaklara veya öğrenci geçitleri kullanmak en mantıklısıdır.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merve dedi ki:

    Bir yolda yol aldığımız zaman güvenli bir şekilde karşıya geçmek istiyorsak trafiğin yoğun olmadığı ve trafik ışık ve levhaların olduğu bölgeleri tercih etmek gerekir. Eğer bir yolda sürücü olarak yok alıyorsak trafik ışıklarına uyarak trafik levhalarına bakarak güvenli geçiş işlerimizi sağlayabiliriz. Eğer trafikte yaya içsek kaldırımları yaya geçitlerinin alt ve üst geçidi bir tercih etmeliyiz özellikle karşıdan karşıya geçerken önce sağa sonra sola tekrar sağa bakarak geçişinde sağladığımız zaman güvenli bir geçiş sağlarız.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.