Ders Notları

Yüce Allah’ın (c.c.) peygamberler aracılığıyla insanlara yol gösterici öğüt ve ilkeler göndermesinin, onlara ne gibi faydaları olmuştur?

6. Sınıf Din Kültürü Yüce Allah’ın (c.c.) peygamberler aracılığıyla insanlara yol gösterici öğüt ve ilkeler göndermesinin, onlara ne gibi faydaları olmuştur? konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Yüce Allah’ın (c.c.) peygamberler aracılığıyla insanlara yol gösterici öğüt ve ilkeler göndermesinin bizlere doğru ve yanlışı ayırt etmemizi, yanlışlardan dönmemizi ve barış içerisinde mutlu bir yaşam sürmemize olanak sağlamıştır.
Geçmiş dönemlerde bir sorunlar, kargaşalar, kavgalar, ölümler batıl inançlardan meydana gelmiştir. Ancal Yüce Allah’ın (c.c.) peygamberler aracılığıyla insanlara yol gösterici öğüt ve ilkeler göndermesiyle birlikte insanlar doğru bir şekilde Allah c.c. yoluna girerek bu yanlışlardan dönmüş ve doğruyu bularak dünyada ve ahirette doğru bir yaşam sürmüşlerdir. 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. İnsanları vahiy yoluyla güzel niye ve iyiliğe yönlendiren Allah’ın emirlerini anlatan peygamberler her zaman göndermiş oldukları kavimleri Allah’ın emirlerini bir ve tek olduğunu ve her zaman güzel davranışlarda ve iyilikte bulunması gerektiğini ifade eden bir tür davranışlarda bize öğrettiği ne söyleyebiliriz. Peygamber efendimiz sallallahu aleyhi ve sellem Cebrail Aleyhisselam vahiyi ile Allah’tan emirlerini insanları anlattı insanları doğru ya da ulaştırdı İslam bu tanıttı Facebook’tan sayesinde birçok insan cehaletten kurtulacak güzelliği ve Allah’ın emirlerini açık bir şekilde öğrenebildin mi.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.