Ders Notları

Yük taşıtı ile yolcu taşıtı arasındaki farkları söyleyiniz.

4. Sınıf Trafik Güvenliği Yük taşıtı ile yolcu taşıtı arasındaki farkları söyleyiniz. konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Yük taşıtları bir şoför ve muavini olan iki kişinin yolculuk yapabildiği arkasında büyük malzemelerin taşındı araçlardır. Yolcu taşıtları ise şoför ve muavinden den oluşan içerisinde çok sayıda koltuk bulunan birçok yolcunun aynı anda yolculuk yapabildiği konforlu ve güvenilir araçlardır. 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merve dedi ki:

    Yurttaş ile yolcu taşıtı arasındaki farkları söylemek istediğiniz zaman cup taşıtından bir sürücü bulunur bu sürücü yük taşımak amacıyla büyük araçları kullanır yolcu otobüslerinde ve yolcu taşıtlarında ise genellikle çok fazla yolcunun bulunduğu ve şoförün sürdüğü araçlar olabilir. Örneğin bir toplu taşıma aracına örnek vermek istediğimiz zaman birçok yolcuyu süren bir şoförü dikkatinizi çekebilir uşaklar yolculuğu sağlamak amacıyla ve ulaşımı sağlamak amacıyla arabayı minibüsü otobüsü uçağı gemiyi sürebilir yük taşıtlarında ise bir şoför yükleri taşıyarak bir yerden bir yere götürür.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.