Ders Notları

Yük taşıtlarında ve yük üzerinde yolculuk yapmanın sakıncaları nelerdir? Açıklayınız.

4. Sınıf Trafik Güvenliği Yük taşıtlarında ve yük üzerinde yolculuk yapmanın sakıncaları nelerdir? Açıklayınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Yük taşıtlarında ve yük üzerinde yolculuk yapmanın sakıncaları nelerdir? Açıklayınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: T
rafikte gördüğümü kamyon, kamyonet, çekici, römorklu traktör bunlar taşıma amaçlı kullanılan araçlardır. Kesinlikle yolcu taşımak yasaktır. Yük taşıma sırasında üzerinde yolcunun bulunması bazı riskler doğurur. Hayatı tehlike oluşmasına neden olarak diğer araçların trafikteki seyirler olumsuz etkilenebilir.

  • Trafik kazalarına sebebiyet verebilir.
  • Düşerek yaralanmamıza sebebiyet verebilir.
  • Kaza sonrasında arkamızdan gelen aracın bize çarpmasına sebebiyet verebilir.

Yük taşıtlarında ve yük üzerinde yolculuk yapmanın sakıncaları nelerdir? Açıklayınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:
Kamyonlar, çekiciler, kamyonetle, traktörler gibi araçlar yük taşımak için tasarlanmış yolcu kapasitesi olmayan veya çok düşük olan yada sadece şoförler için yapılmış olan araçlardır. Fakat bu yük taşıma araçlarını trafikte bir çok defa karşılaştığımız gibi römorklarda veya yük taşınan kamyonlara ve kamyonetlerde yük üzerine çıkıp oturmuş insanlar görmekteyiz.
Yük taşınan bu yerlerde insanların yolculuk yapmaları onların yaralanmaları ve sakatlanmalarına neden olabilir.

  • Trafik kazalarına sebep olabilir.
  • Taşıttan düşme riski fazla olabilir.
  • Taşıt üzerindeki eşyalar sizin üzerinize düşebilir.
  • Trafik polisi ceza yazar.

 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Yük taşımacılığında kullanılan yükler üzerinde yolculuk yapmak elbette ki doğru değildir üzeri açık araçlarda yolculuk yapmak da kısa tehlikeli ise yukarı araçların üzerinde ve dolu olan bir aracın üzerinde yolculuk yapmak ciddi kazalara sebep olacağı gibi can ve mal kaybının önüne geçirmeyecek çok zararlı bir alışkanlıktır. Elbetteki ulaşımda kullandığımız güvenli araçları ve güvenli ulaşım türlerini bilerek ve uygulayarak ulaşmamızı gerçekleştirmekteyiz çünkü o ulaşımda araştırın etkisi çok fazla da güvenle araçlarda yolculuk yapmak elbetteki tehlikelerin önüne geçmektir.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.