Yurdumuzda özellikli yerler için neden hikâye ya da efsaneler anlatılmıştır?


Türkçe Öğretmeni

6. Sınıf Türkçe Yurdumuzda özellikli yerler için neden hikâye ya da efsaneler anlatılmıştır? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Yurdumuzda özellikli yerler için neden hikâye ya da efsaneler anlatılmıştır? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap : Bir mekan çok fazla ilgi görüyor ve kendisi hakkında bilgiler merak ediliyorsa oradan hikaye ya da efsane çıkması beklenen bir harekettir. Bu oraya olan ilgiyi arttırmak veya oraya giden insanların bir şeyler yaşaması sonucunda bilgilerin kulaktan kulağa yayılarak efsane halini alması ve gerçeklikten çıkması gibi bir çok durum buna neden olabilir.


Yurdumuzda özellikli yerler için neden hikâye ya da efsaneler anlatılmıştır? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap : Çekici olan yerler insanlar tarafından ilgi görür ve ziyaret edilir. Bir yerin ziyareti çok olursa insanlar orada haliyle anılar yaşar ve bu anılarını nesilden nesile aktarırlar. Kulaktan kulağa gelen bu hikayeler zamanda yaşanmış olduğu şekilden farklı şekillere girerek aktarılmaya devam eder. Oradan kediyi açtırmak veya azaltmak için insanlar kendi uydurmuş olduğu hikayeleri de bunlara eklerler. İşte bu gibi sebeplerle yurdumuzda özellikli yerler hakkında hikaye ve efsaneler anlatılmıştır.


 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Yurdumuzda özellikli yerler için neden hikâye ya da efsaneler anlatılmıştır?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 15 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!