Ders Notları

“Yurt” kelimesi sana neler çağrıştırıyor? Yazabilir misin?

3. Sınıf Türkçe “Yurt” kelimesi sana neler çağrıştırıyor? Yazabilir misin? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


“Yurt” kelimesi sana neler çağrıştırıyor? Yazabilir misin? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Yurt kelimesi bana vatanseverlik Milli Mücadele Mustafa Kemal Atatürk Türkiye Cumhuriyeti Türklük Kurtuluş Savaşı gibi kelimeler çağrıştırdığını söyleyebiliriz.


“Yurt” kelimesi sana neler çağrıştırıyor? Yazabilir misin? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Yurt kelimesi bizlere vatan millet halk Milli Mücadele Kurtuluş Savaşı birlik beraberlik Yardımlaşma Dayanışma Sevinç üzüntü Türk Arap Kürt gibi birçok şeyi çağrıştırmak ile beraber bizleri biz yapan Bütün kelimeleri içinde barındırdığı bir kelimeyi ifade ettiğimizi söyleyebiliriz.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merve dedi ki:

    Yurt kelimesinin bize çağrıştırdığı birçok alınan bulunur. Yurt sahip olduğumuz toprakların içinde bulunan topluluğunun bağımsızlık ve hak ve özgürlüklerini eşit bir şekilde yaşadığı sahip oldukları toprakları koruduğu ve mevcut olan özelliklerini gelenek ve göreneklerine Ayrıca kültürlerine benim sie bildikleri rahatça yaşa ya bildikleri toprakların genel adı olarak bilinir. Yurdumuzda bağımsız ve özgür bir şekilde yaşamak için verilen binlerce mücadeleleri düşündüğümüz zaman toprağımızın soluduğumuz havanın sahip olduğumuzu özellikleri ne kadar kıymetli olduğunu bilmeliyiz. Bir yurtta önemli olması gereken en önemli özelliklerden biri savaşın olmaması barış’ın devamlılığı ve insanların huzur mutluluk içinde yaşamasıdır

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.