Ders Notları

Zararlı alışkanlıklardan uzak durmak için neler yapılabilir?

4. Sınıf Fen Bilimleri Zararlı alışkanlıklardan uzak durmak için neler yapılabilir? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Zararlı alışkanlıklardan uzak durmak için neler yapılabilir? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Zararlı alışkanlıklardan uzak durmak için spor, yürüyüş gibi aktiviteler yapılmalı. Sağlıklı yaşamın önemi konusunda insanlar bilinçlendirilmeli ve insanlar bu konuda uyarılmalıdır.


Zararlı alışkanlıklardan uzak durmak için neler yapılabilir? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: Zararlı alışkanlıkları kullanan insanlar bu alışkanlıkları stres sebebi ile kullandıklarını iddia ederler. Bu yüzden asıl köken olan stresle mücadele edilmeli ve insanlara kendilerini meşgul edecek spor, etkinlikler gibi kafa dağıtıcı aktiviteler kazandırılmalıdır. Bu maddelerin gerekirse fiyatlarında artış yapılabilir. İnsanlar bu konuda bilinçlendirilmeli ve bu ürünleri teşvik edici reklamlar yasaklanmalıdır. İnsanlar bu konuda uyarılmalı ve vaz geçilmesi için gereken ne ise yapılmalıdır. Ücretsiz bırakma bilgilendirmeleri yapılmalı veya bu alışkanlıkları terk edecek olan insanlara küçük ödül verme gibi çareler bulunmalıdır. İnsanlar küçük yaştan eğitilmeli ve bilinçli olarak büyütülmelidir.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merve dedi ki:

    Zararlı alışkanlıklardan uzak durmak için öncelikle arkadaş seçimimizi düzgün yapmamız gerekir. Çevremizde bu gibi kötü alışkanlıkları kullanan yakınlarımız ve arkadaşlarımız varsa onları uyarmalı ve onlardan uzak durmalıyız. Kötü alışkanlıklar sonu gelmeyen ve alışıldığı zaman ciddi zararlar veren sağlık sorunlarına yol açan davranışlardır. Ülkemizde kurulmuş olan birçok kurulur ve yeşilay’da bu gibi kötü alışkanlıkların önüne geçmek ve durdurmak için birçok ilaçlar ve tedaviler bulunmaktadır. İlaç ve tedaviler sayesinde insanlar kısa sürede bu gibi alışkanlıklardan kurtulabiliyor

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.