Ders Notları

Zorbalıkla baş edebilmek için çözüm önerileriniz neler olabilir?

7. Sınıf Türkçe Zorbalıkla baş edebilmek için çözüm önerileriniz neler olabilir? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Zorbalıkla baş edebilmek için çözüm önerileriniz neler olabilir? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Zorbalıklarla Baş edebilmek için ilk olarak insanların bu zorbalık yapan kişilere karşı dimdik durması ve birlikte hareket etmesiyle bu zor balıkların sona ermesi ilk aşama olarak değerlendirilmesi gerekmektedir.

Zorbalıklara karşı insanların Birlik halinde mücadele etmesi sonucunda zorbalık yapan kişiye Bu yapmış olduğu davranışın yanlış olduğunu ifade ederek doğru bir şekilde topluma adapte olması ve iyi bir insan olması gerektiği hakkında öğütler verilmesi gerekir.


Zorbalıkla baş edebilmek için çözüm önerileriniz neler olabilir? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Zorbalıklara Baş edebilmek için ilk olarak toplum içerisinde bu sorma kişilere karşı insanların Birlik olması ve bu zorbalıklara dur demesi büyük önem taşımaktadır.

Zorbalık yapan kişilere karşı ilk olarak toplumda Birlik olan kişilerin bu kişilere nasihat da bulunması öğüt vermesi ve bu yaptıklarının yanlış olduğunu doğru bir yolda ilerlemesi gerektiği hakkında bilgiler vererek onları yanlışından vazgeçilmesi gerekir.

Bu öğütler sonucunda zorbalık yapan kişiler Eğer halen hatalarına devam ediyorsa devletimizin var olan emniyet mekanizmasına şikayette bulunarak bu kişilerin gerekli cezai yaptırımların yapılması ve onların yapmış olduğu davranışların hukuki olarak yaptırımını sağlanması takip edilmesi gerekir.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Zorbalıkla başa çıkabilmek için öncelikle bize yapan zorbalığa dur dememiz gerekir. Öncelikle zorbalığı yapan, insan için hatalı ve yanlış olduğunu söylemek gerekir. Zorbalıkla yapılan hiçbir şey arşımızdaki insanlar mutlu etmez aksine karşımızdaki insanı mutsuz edeceği gibi bizden de uzaklaştırır. Zorbalığa hadi haline getiren insanlara kibar bir dille uyarmak gerekir. Zorbalık beraberinde saygısızlığı getirdiği için ilişkilerimizde azsa zorbalığa yer vermemeliyiz.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.