Ders Notları

Elektrik, su ve besin tasarrufu hakkında bir hikâye oluşturalım.

4. Sınıf Fen Bilimleri Elektrik, su ve besin tasarrufu hakkında bir hikâye oluşturalım. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Elektrik, su ve besin tasarrufu hakkında bir hikâye oluşturalım. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Genç bir ziraat mühendisi olarak ilk görev yerime gittiğimde bilinçli olarak elektrik su ve besin tasarrufu insanlık ve Dünya üzerinde yaşayan diğer canlılar için önemli olan enerji kaynakları olduğunu fark ettim.

Bu kaynakları koruyabilmemiz için insanları bu konularda eğitmeli vede bilinçlendirmek gerektiğini bilerek, Köyde oturduğum zamanlarda bahçeleri akıtma suyuyla sulayan köylüleri bir gün toplayarak damlama sistemli tarıma geçmek gerektiğini köy halkına anlattım bu sayede işten tasarruf edip suyu da boşa akıtmamış olacaktık tüm köyle birleşerek bahçelerini damlama sistemine geçirdiler bu konuda ön ayak olmak gerçekten beni gururlandırmıştı.


Elektrik, su ve besin tasarrufu hakkında bir hikâye oluşturalım. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Öğretmenimiz okulda ödev olarak enerji tasarrufu hakkında bir kompozisyon yazmamızı söylemiştim ben de eve gittiğimde enerji tasarrufu hakkında araştırma yapmak için bilgisayarımı açtım.

Bilgisayarımda araştırma yaparken su besin elektrik tasarrufu hakkında araştırma yaptığım sırada, Su bizim hayatımız için ne kadar önemli olduğunu neden tasarruf yapmamız gerektiğini besin besin döngüsünün insanlar için ne kadar önemli olduğunu fark ettim.

Hayatın devam edebilmesi için dünyanın ölmemesi canlıların varlığını sürdürme sürdürebilmesi için suyun besin kaynaklarının tüketilmesinin önemli araştırmam sonucunda, Öğrenmiş oldum bu kompozisyon çalışması Aynı zamanda benim de bu konular hakkında bilinçlenme mi sağlamış oldu.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Yeryüzünde yaşayan tüm canlıların u gibi doğal kaynağı oldukça ihtiyaç duyduklarını bilmekteyiz elektrik ile ise insanların teknolojik aletleri kullanımda günlük hayatındaki birçok kolaylaştırdık ları işlevlerde gerekli olduğunu söyleyebiliriz. Günümüzün önemli kaynaklarından biri olan doğal gaz gibi temel ihtiyaçlarımızı ısınmak yemek pişirmek banyo yapmak gibi çeşitli ihtiyaçlarımızı karşılamak için kullanmaktayız bu gibi doğal kaynaklarımızı tasarruflu ve bilinçli bir şekilde kullanmak israf etmemek çevremizi temiz tutabileceği gibi gelecek nesillere daha yaşanılır bile dünya bırakabileceğini bilmeliyiz Ayrıca bu gibi kaynakları tasarruflu kullandığımız zaman aile bütçemize katkı sağlar ülke ekonomisine destekler ve daha temiz daha bilinçli bir vatandaş oluruz.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.