Ders Notları

Elektrik, su ve besin tasarrufu hakkında bir slogan yazalım.

4. Sınıf Fen Bilimleri Elektrik, su ve besin tasarrufu hakkında bir slogan yazalım. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Elektrik, su ve besin tasarrufu hakkında bir slogan yazalım. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Tasarruflu olmak günümüzde çok önemli bir hale gelmiştir. İnsanlar tasarruflu olmadığı için kaynaklarımız azalmaya başlamıştır. Gereksiz yere kullandığımız elektrik, su gibi kaynaklar bizler için kötü sonuçlar doğuracaktır. Bunla ilgili bir slogan yazmamamız gerekirse; ”Suyumuzu tüketmeyelim, geleceğimizi yok etmeyelim.”


Elektrik, su ve besin tasarrufu hakkında bir slogan yazalım. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: Teknolojinin gelişmesi ile yeni makineler üretilmiştir. Bu makineler kaynaklar yardımı ile çalışmaktadır. Bu çalışmalar yüzünden dünya zarar görmeye başlamıştır. Ayrıca insanların bilinçsiz bir şekilde hareket etmesi de bu sonuçları doğurmuştur. Elektriği gereksiz yerde kullanmaya, suyu boş yere akıtmaya başlamışızdır. Bu durum bizim ileriki yaşamımız için bir tehdit oluşturmaktadır. Yaptığımız bu sorumsuzluklar hem diğer canlılara hem de bizlere zarar vermektedir.

”Tutumlu olan muhtaç olmaz.”


 

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. sloganlar çok güzel olmuş ödevime yardımcı oldunuz Allah sizlerden razı olsun sizleri seviyorum forumsayfa cevapları ailesi

  2. Elektrik su ve tüketmiş olduğunuz tüm besin kaynaklarının bir gün tüketebileceğiniz veya tasarruflu bir şekilde kullanmadığımız zaman hem bizlerin hem diğer canlıların çeşitli sorunlarla karşı karşıya kalacağını söyleyebiliriz. Doğal kaynaklarımızı her zaman tasarrufu ve bilinçli bir şekilde tüketmeliyiz elbetteki doğada bulunan besinlerin tüketimi de bu şekilde olmalıdır besinler tüketilirken yeterince ve ihtiyacımız kadar alınmalı tüketilmeli gerisi israf edilmemelidir çünkü tüketilen her bir üründe her tüp çevrenize ciddi şekilde zarar vermektedir elektrik su gibi doğal kaynaklarımızı da ihtiyacımız kadar diyerek kullanmalı gereğinden kaçınmalı ve israfından muhakkak uzak durmalıyız.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.