Ders Notları

Küresel ve bölgesel ekonomik kuruluşların kuruluş amaçlarını göz önünde bulundurduğunuzda bunların dünyadaki sorunların çözümüne katkıları konusunda neler söylenebilir?

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Küresel ve bölgesel ekonomik kuruluşların kuruluş amaçlarını göz önünde bulundurduğunuzda bunların dünyadaki sorunların çözümüne katkıları konusunda neler söylenebilir?konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Küresel ve bölgesel ekonomik kuruluşların kuruluş amaçlarını göz önünde bulundurduğunuzda bunların dünyadaki sorunların çözümüne katkıları konusunda neler söylenebilir? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Küresel ve bölgesel ekonomik kuruluşların kuruluş amaçlarını göz önüne aldığımız zaman bu konular arasında var olan güçlü birlikte mi sağlanması ve ülkelerin gücünü bu kuruluşlarla güç katması ile beraber dünyada birçok ülkeye söz geçirebileceğini ifade ettiğimiz den dolayı bütün sorunların çözüme bu kuruluşlar içerisinde yer alan güçlü devletlerin birlikte hareket etmesinden ibarettir.


Küresel ve bölgesel ekonomik kuruluşların kuruluş amaçlarını göz önünde bulundurduğunuzda bunların dünyadaki sorunların çözümüne katkıları konusunda neler söylenebilir? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: Ülkeler küresel ve bölgesel Ekonomik Kuruluşlar ile bir araya gelerek Ekonomik İşbirliği yapmaları ve güçlerini bir araya getirerek güçlü bir yapı ile oluşan kuruluşlar dünyada sürekli olarak söz hakkına sahip olmuştur olarak ifade etmek mümkün olacaktır.

Günümüzde var olan G20 NATO Avrupa Birliği gibi küresel ölçekte var olan kuruluşlar ülkelerin bir araya gelerek oluşturmuş oldukları ekonomik topluluklar olarak ifade etmekle beraber güçlü ülkelerin bir araya geldiği ile meydana gelen G20 NATO Avrupa Birliği gibi kuruluşlar dünyada ülkelere yaptırım yapabilen sorunların çözülmesi için çözümler sunan ve bu çözümleri masada anlaşmalarla birleştiren güçlü bir Birlikler olduğunu ifade etmekle beraber bu Birlikler sürekli olarak dünyaya şekli verebilecek güç ve kabiliyetli olduklarını ifade etmek mümkün olacaktır.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Küresel ve bölgesel sorunların çözümünde ki amacıyla ülkelerde bölgelerde ve dünyada kurulmuş birçok kuruluş vardır. Bu kuruluşlar genellikle Doğal çevrenin korunması temiz tutulması insanların bilinçlendirilmesi çeşitli kaynakların aktif bir şekilde yaygınlaşması insanların doğal yaşamını sürdürmek için olan haklarının korunması ve desteklenmesi gibi birçok konuyu ele almaktadır. Bu kuruluşların yarısına toplumda bulunan halkın bilinçlendirilmesi bilgilendirilmesi ve bu konuda eğitilmesi de gerekmektedir.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.