Ders Notları

BM’ye bağlı kuruluşların hangileri küresel sorunların çözümüne yönelik çalışmalar yapmaktadır?

7. Sınıf Sosyal Bilgiler BM’ye bağlı kuruluşların hangileri küresel sorunların çözümüne yönelik çalışmalar yapmaktadır? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


BM’ye bağlı kuruluşların hangileri küresel sorunların çözümüne yönelik çalışmalar yapmaktadır? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

BM’ye bağlı olan kuruluşlar genel olarak hastalıklar ekonomik sorunlar savaşlar savaş suçları iç karışıklıklar siyasi sorunlar gibi birçok konuda çözümler üreterek dünya barışını temelinin sağlanmasına katkı sağladıklarını ifade edebiliriz.


BM’ye bağlı kuruluşların hangileri küresel sorunların çözümüne yönelik çalışmalar yapmaktadır? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

BM’ye yani Birleşmiş Milletler’e bağlı olan kuruluşlar genel olarak dünyada var olan sorunlar üzerinde çalışarak dünyanın daha iyi bir yer olmasını sağlamak için faaliyetler yürüttüklerini ifade edebiliriz.

Birleşmiş Milletler dünyada yardıma muhtaç olan ülkelere yardım etme geri kalmış ülkelerin kalkınması savaşların sona ermesi savaş suçları insan hakları insanların temel hak ve özgürlüklerin yerine getirilmesi gibi birçok konuda çalışmalar yaparak dünyada var olan sorunların çözüme yönelik faaliyetler yürütmeleri olarak kabul edilen bir kuruluş faaliyeti göstermektedir.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Birleşik milletlerin bağlı olduğu kuruluşlar genellikle ülkeler arasındaki sorunları çözmeye savaşların sömürgelerin ve darbelerin gerekli bir daha dillerinin yapılmasına ekonomik ticaret sanayi gibi alanlarda birçok ülkeye istihdam sağlamak ve yeniliklere önayak olmak gibi temel konuları ele alırlar. Ayrıca bir de hiç milletler’e üye olan ülkeler bu konuda birçok kuruluştan destek ve yardım alırlar. Ayrıca askeri ekonomik ticaret ulaşım ve eğitim alanında birçok yenilikleri bu gibi kuruluşlar sağlayabilir. Teknolojileri hızlı bir şekilde insanoğlunu faydaları ve yararı kapsamında yeniliklerin takip edilmesi bu gibi kuruluşlar tarafındanda sağlanmaktadır.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.