Ders Notları

Camilerin toplumsal açıdan önemi ile ilgili bir araştırma yapınız.

6. Sınıf Din Kültürü Camilerin toplumsal açıdan önemi ile ilgili bir araştırma yapınız. konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Camiler namaz ve ibadet gibi zamanlarda insanları bir araya getirerek ortak bir kazanım sağlar. İnsanları bir araya getiren ortak değerler, toplumu kuvvetlendirir ve ortak anılar kazandırır. Buda toplumsal birlik ve beraberlik açısından çok değerlidir. İnsanların kıymet vermiş olduğu dini değerler camiyi değerli hale getirir. Çünkü camiler hem ibadet yeri hemde dinin sembolüdür. 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Camiden fit millete bulunan toplulukların bir arada ibadet ettiği İmam eşliğinde namazların kullandığını duaların edildiğini kur’an-ı kerim’lerin okunduğunu ve hep birlikte istiğfarın tesbihatın ve ibadetlerin yapıldığı dini alanlar olduğunu söyleyebiliriz. Cenaze namazlarımızı ve cuma namazlarımızı cemaatle beraber camilerimizde kılarız Ayrıca her vakitte namazlarımızı camide kırma büyük sevaplar avize yönlendirir özellikle Ramazan ayında bolca ibadet etmek teravih namazının camilerde kılmak ve burada Allah’a dua etmek bize bir çok hayranı kapılarını açacağını söyleyebiliriz.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.