Çanakkale Savaşı'nın Türk tarihindeki önemi ile ilgili araştırma yapınız. | Forum Sayfa Cevapları

Çanakkale Savaşı’nın Türk tarihindeki önemi ile ilgili araştırma yapınız.


Türkçe Öğretmeni

8. Sınıf Türkçe Çanakkale Savaşı’nın Türk tarihindeki önemi ile ilgili araştırma yapınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Çanakkale Savaşı’nın Türk tarihindeki önemi ile ilgili araştırma yapınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap :

2. Dünya Savaşı Çanakkale Cephesi büyük önem taşıyan bir cephe olarak bilinmektedir. 2. Dünya Savaşı Çanakkale Cephesiyle birlikte savaş uzamış, Rusya’da devrim gerçekleşerek Rusya savaştan çekilmiştir. Ancak cephede savaşının kazanılması millete bir umut olmasına karşısın masada bu savaş kaybedilmiştir.


Çanakkale Savaşı’nın Türk tarihindeki önemi ile ilgili araştırma yapınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap :

2. Dünya Savaşı Çanakkale Cephesi Türk tarihi açısından büyük öneme sahip olan bir zaferi içerisinde barındırmaktadır. Çanakkale savaşında Türk milleti bir araya gelerek bütün cihana karşı kazandığı bağımsızlık mücadelesini konu almaktadır. Çanakkale’de zorluklar ve yokluk içerisinde kahramanlarla büyük bir mücadele olmuş ve düşman devletlerin Çanakkale’yi geçmesi engellenmiştir.

Böylelikle Çanakkale zaferiyle Türk milleti bağımsızlık için umutlanmıştır. Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde Türk milleti bir araya gelerek Milli mücadele başlamış ve düşman tek tek alt edilerek Türk milleti bağımsızlığını elde etmiştir.


 Ödevini Bulamadıysan ARA

Çanakkale Savaşı’nın Türk tarihindeki önemi ile ilgili araştırma yapınız.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

error: Content is protected !!