Ders Notları

Yaşadığınız yerde oluşan bir çevre sorununu inceleyiniz. Bu çevre sorununun olmaması hâlinde çevrenizde ne gibi değişiklikler meydana gelirdi? Açıklayınız.

5. Sınıf Fen Bilimleri Yaşadığınız yerde oluşan bir çevre sorununu inceleyiniz. Bu çevre sorununun olmaması hâlinde çevrenizde ne gibi değişiklikler meydana gelirdi? Açıklayınız. konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Yaşadığımız yerde çevre sorunlarının olması sonucunda bütün canlılar olumsuz yönde etkilenecektir. Canlı biyoçeşitliliği büyük tehlikeye girecektir. Hava solunmaz hale gelecek ve iklim şartlarında değişiklik olacaktır.
Ayrıca çevrede yaşanan çevre sorunları nedeniyle topraklar ekim için olumsuz bir hal alarak ortam bütün canlılar için yaşanmaz bir hal alacaktır. 

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Örneğin yaşamış olduğunuz ortamlardan sahip olduğumuz doğal güzelliklerimizden biri olan ve doğal kaynaklarımızdan biri olan denizlerimize çöp atılması pet şişe atılması plastik atılması veya fabrikalar tarafından verilmesi edindigi oradaki canlıları ve balıklar etkileyebileceği gibi hem denizler ekletmek de görüntüsünü bozmakta hem de bizim sağlığımızı bozacak çevre sorunu ortaya çıkmaktadır. Çevremizi temiz olması demek hayvanların bitkilerin ve jantlar daha güzel bir şekilde devam temiz bir ortamda yaşaması demektir ve biyoçeşitlilik için değmez çevre şarttır.

  2. Beni yeliz araştırma ödevini buradan yaptım bütün arkadaşları da buraya davet ederim ama kelimeleri değiştirelim öğretmen anlamaın

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.