Hürriyet ve istiklal kavramlarının ülkemiz için önemini açıklayınız.


Türkçe Öğretmeni

6. Sınıf Türkçe Hürriyet ve istiklal kavramlarının ülkemiz için önemini açıklayınız. konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Kurtuluş Savaşı genç yaşlı demeden bir halk mücadelesidir. Kurtuluş Savaşı’nda bebekler ve bebek denecek küçükler yollarda annelerin yanında ve savaşta büyüdüler. Kadınlar hamile, genç yaşlı demeden ellerinden ne geliyorsa yaptılar ve mücadele ettiler.
Bu savaşın kazanılmasında herkesin fedakarlığı vardır. Çocuk denecek eli silah tutan gençler cephede savaşmış ve bu vatan onların kanı ile kazanılmıştır.
 

Ders Kitabı Sayfa Aramaları:

,,https://www forumsayfacevaplari com/hurriyet-ve-istiklal-kavramlarinin-ulkemiz-icin-onemini-aciklayiniz html,
Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Hürriyet ve istiklal kavramlarının ülkemiz için önemini açıklayınız.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Aslı
Hürriyet Demek Özgürlük Demek özgürlük olmasaydı herhalde biz olmalıydık yani kurallar yüzünden Hürriyet Bence bul istiklal denince akla bayrak gelir önemi zaten belli al bayrak bizim simgemizdir  
Merve
Hürriyet ve özgürlük bir milletin olmazsa olmazı genel bağımsızlık kavramlarından biridir hürriyetimiz ve özgürlüğümüzü ayakta tutabilmek ve yeniden Türk milletinin vatanı topraklarına kazandırılması ülkesine bağımsız bir şekilde yaşayabilmesi için başlatılmış olan Kurtuluş mücadelesini Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde başlatıldığı Türk milletinin özveri vatanına bağlı ve iman gücüyle kazanmış olduğu Kurtuluş Savaşı'nın en güzel örneklerden biri olduğunu söyleyebiliriz. Her dönemde Mustafa Kemal Atatürk ve Türk milleti bu mücadeleyi ve kahramanlıklarını ifade edebiliriz Türk milleti tarihte de kahramanlıklarıyla vatanını ve bağımsızlık korumayı başarmış bir millettir.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 15 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!