Ders Notları

Hürriyet ve istiklal kavramlarının ülkemiz için önemini açıklayınız.

6. Sınıf Türkçe Hürriyet ve istiklal kavramlarının ülkemiz için önemini açıklayınız. konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Kurtuluş Savaşı genç yaşlı demeden bir halk mücadelesidir. Kurtuluş Savaşı’nda bebekler ve bebek denecek küçükler yollarda annelerin yanında ve savaşta büyüdüler. Kadınlar hamile, genç yaşlı demeden ellerinden ne geliyorsa yaptılar ve mücadele ettiler.
Bu savaşın kazanılmasında herkesin fedakarlığı vardır. Çocuk denecek eli silah tutan gençler cephede savaşmış ve bu vatan onların kanı ile kazanılmıştır.


Hürriyet ve istiklal kavramlarının ülkemiz için önemini açıklayınız.
“6. Sınıf Türkçe Kitabı Ata Yayıncılık Sayfa 70-73-74-75-76-77 Cevapları”

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Hürriyet Demek Özgürlük Demek özgürlük olmasaydı herhalde biz olmalıydık yani kurallar yüzünden Hürriyet Bence bul istiklal denince akla bayrak gelir önemi zaten belli al bayrak bizim simgemizdir
     

  2. Hürriyet ve özgürlük bir milletin olmazsa olmazı genel bağımsızlık kavramlarından biridir hürriyetimiz ve özgürlüğümüzü ayakta tutabilmek ve yeniden Türk milletinin vatanı topraklarına kazandırılması ülkesine bağımsız bir şekilde yaşayabilmesi için başlatılmış olan Kurtuluş mücadelesini Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde başlatıldığı Türk milletinin özveri vatanına bağlı ve iman gücüyle kazanmış olduğu Kurtuluş Savaşı’nın en güzel örneklerden biri olduğunu söyleyebiliriz. Her dönemde Mustafa Kemal Atatürk ve Türk milleti bu mücadeleyi ve kahramanlıklarını ifade edebiliriz Türk milleti tarihte de kahramanlıklarıyla vatanını ve bağımsızlık korumayı başarmış bir millettir.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.