Ders Notları

Toplumda uyum içinde yaşayabilmek için farklılıklara karşı anlayışlı olmanın önemi hakkındaki düşüncelerinizi yazınız.

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Toplumda uyum içinde yaşayabilmek için farklılıklara karşı anlayışlı olmanın önemi hakkındaki düşüncelerinizi yazınız. konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Türk insanı geçmişinden günümüze kadar tarihinin her zamanında zorda kalan insanlara kucak açmış ve yardım elini uzatmıştır.
Toplumumuzda farklı milletlerden dillerden ırklardan insanlar bulunmaktadır. Bu insanlara toplum içinde farklılıklara uyum içinde yaşayabilmek için toplumun huzuru için mültecilere her türlü yardımı yapmamız gerekir. Unutmayalım ki onlar evlerini yurtlarını zorunlu olarak bırakmışlardır.
Kimse kendi evini memleketini bile isteye terk etmez biz böyle bir duruma düşmek istemiyorsak onlar da böyle bir duruma düşmek istemezlerdi. 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Bir toplumda Adalet sağlandığı zaman insanlar farklı yaşam biçimlerine farklı dine farklı anlayışa veya farklı kültüre sahip olsalar bile uyum içerisinde yaşayabildikleri gözlemleyebiliriz. Eşitlik tam da böyle bir kavramdır eşitlik hak ve özgürlüklerimizin bir parçasıdır insanlar eşit bir şekilde hak ve özgürlüklerden faydalandığı zaman ve düşüncelerini rahat mı çıkıyor söyledikleri zaman elbetteki nişanlı bizi ortamları beraberinde getirebilecekleri söyleyebiliriz.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.