Ders Notları

Farklılıklara saygı gösterilmez ise bunun sonuçları neler olabilir?

4. Sınıf Sosyal Bilgiler Farklılıklara saygı gösterilmez ise bunun sonuçları neler olabilir? sorusunun kısa ve uzun cevabı


Farklılıklara saygı gösterilmez ise bunun sonuçları neler olabilir? sorusunun kısa cevabı;


Cevap : Toplum içerisinde farklılıklara saygı gösterilmezse toplum içerisinde var olan dayanışma yardımlaşma olguları ortadan kalkarak toplum içerisinde var olan düzen bozulur ve kardeş ortaya çıkar. Ülke içerisinde güçlü bir devlet olabilmek için toplumsal dayanışma ve yardımlaşma olgusunun geliştirilmesi ve bu doğrultuda toplum içerisinde var olmaz farklılıklara saygı göstermeniz gerekmektedir.


Farklılıklara saygı gösterilmez ise bunun sonuçları neler olabilir? sorusunun uzun cevabı;


Cevap : Farklılıklara saygı gösterilmezse toplum içerisindeki birçok sıkıntılar ortaya çıkabilir.  farklılıklara saygı göstermemek toplum içerisinde var olan düzeni ortadan kaldıracağı için ülke içerisinde kargaşalar neden olabilir.  Toplum içerisindeki farklılıklar bizleri biz yapan değerler olarak algılanması ve toplumsal dayanışma ve yardımlaşmanın arttırılması gerekmektedir.  toplum içerisindeki farklılıklara saygı duyulursa Eğer toplum güçlü bir yapıya sahip olarak ülkenin kalkınması ve gelişmesini sağlayacak en önemli olgulardan bir tanesi olarak görülmesi gerekmektedir. İşte bu nedenle farklılıklara en iyi şekilde saygı duyulmalı ülkemizin gelişmesi için bireylerin üstüne düşen görevi yaparak toplumsal yapının bir arada tutulmasını sağlamanız gerekmektedir.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Farkliliklarimiz bizi birbirimizden ayırır.Her zaman farkliliklarimiza saygı göstermemiz gerekir.Bağzımız şişman bağzımız  zayıftır. Ama bu farklılıklarımızla düzgün bir şekilde yaşamamız gerekir.Eğer farklılıklarımıza saygı göstermezsek hiç anlaşamayız ve birlikte rahat yasayamayız.Hepimiz birlikte iyiyiz. Eğer her zaman mutlu olmak istiyorsanız birlikte iyi bir şekilde  yaşamamız ve farkliliklarimizi ayırt etmememiz gerekir.Eğer birbirimizi ayırt etmezsek birlikte çok mutlu yaşayamayız.

  2. dünyamızda bulunan yüz binlerce insanın farklı yapıda düşünceleri duyguları hal ve hareketleri ve fiziksel özellikleri bulunabilir ülkemizde farklı dinlerde yaşayan insanlar bulunabilir bilinçli bir vatandaş ve saygılı bir vatandaşın yapabileceği en güzel örneği davranışlardan biri farklı dilde bulunan insana saygılı olmalı onun dini anlayışına tepki vermemeliyiz.bir insanın farklı düşünceleri farklı fiziksel özellikleri farklı yaşam tarzları olabilir bir ülkeden bir ülkeye gittiğini zaman orada bulunan insanların yemek içecek ve günlük yaşantılarında ki farklılıkları gözlemleyebilirsiniz bu farklılıklar insanların yaşam tarzından gelmektedir saygılı bir insan olarak bu insanların farklılıklarına saygılı olmalıyız

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.