Farklılıklara saygı gösterilmez ise bunun sonuçları neler olabilir? | Forum Sayfa Cevapları

Farklılıklara saygı gösterilmez ise bunun sonuçları neler olabilir?


Sosyal Bilgiler Öğretmeni

4. Sınıf Sosyal Bilgiler Farklılıklara saygı gösterilmez ise bunun sonuçları neler olabilir? sorusunun kısa ve uzun cevabı


Farklılıklara saygı gösterilmez ise bunun sonuçları neler olabilir? sorusunun kısa cevabı;


Cevap : Toplum içerisinde farklılıklara saygı gösterilmezse toplum içerisinde var olan dayanışma yardımlaşma olguları ortadan kalkarak toplum içerisinde var olan düzen bozulur ve kardeş ortaya çıkar. Ülke içerisinde güçlü bir devlet olabilmek için toplumsal dayanışma ve yardımlaşma olgusunun geliştirilmesi ve bu doğrultuda toplum içerisinde var olmaz farklılıklara saygı göstermeniz gerekmektedir.


Farklılıklara saygı gösterilmez ise bunun sonuçları neler olabilir? sorusunun uzun cevabı;


Cevap : Farklılıklara saygı gösterilmezse toplum içerisindeki birçok sıkıntılar ortaya çıkabilir.  farklılıklara saygı göstermemek toplum içerisinde var olan düzeni ortadan kaldıracağı için ülke içerisinde kargaşalar neden olabilir.  Toplum içerisindeki farklılıklar bizleri biz yapan değerler olarak algılanması ve toplumsal dayanışma ve yardımlaşmanın arttırılması gerekmektedir.  toplum içerisindeki farklılıklara saygı duyulursa Eğer toplum güçlü bir yapıya sahip olarak ülkenin kalkınması ve gelişmesini sağlayacak en önemli olgulardan bir tanesi olarak görülmesi gerekmektedir. İşte bu nedenle farklılıklara en iyi şekilde saygı duyulmalı ülkemizin gelişmesi için bireylerin üstüne düşen görevi yaparak toplumsal yapının bir arada tutulmasını sağlamanız gerekmektedir.


Farklılıklara saygı gösterilmez ise bunun sonuçları neler olabilir?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...


Hamdiye
Farkliliklarimiz bizi birbirimizden ayırır.Her zaman farkliliklarimiza saygı göstermemiz gerekir.Bağzımız şişman bağzımız  zayıftır. Ama bu farklılıklarımızla düzgün bir şekilde yaşamamız gerekir.Eğer farklılıklarımıza saygı göstermezsek hiç anlaşamayız ve birlikte rahat yasayamayız.Hepimiz birlikte iyiyiz. Eğer her zaman mutlu olmak istiyorsanız birlikte iyi bir şekilde  yaşamamız ve farkliliklarimizi ayırt etmememiz gerekir.Eğer birbirimizi ayırt etmezsek birlikte çok mutlu yaşayamayız.
Konuya Bir Cevap Yazın
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

  • 22 Kayıtlı Üye
  • Son Üye Mine
error: Content is protected !!