Ders Notları

Teknoloji kullanımının artmasıyla geleneklerimizde nelerin değiştiğini büyüklerinizle görüşerek yazınız.

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Teknoloji kullanımının artmasıyla geleneklerimizde nelerin değiştiğini büyüklerinizle görüşerek aşağıya yazınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Teknoloji kullanımının artmasıyla geleneklerimizde nelerin değiştiğini büyüklerinizle görüşerek aşağıya yazınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:
Teknoloji insanlar arasında bağımlılık yapmış,aile içi bireyler arsasında iletişimler azalmış, yanı başımızdaki komşularımızla ilişkiler zayıflamıştır.
Komşular birbirlerinden habersiz olarak yaşamlarını sürdürmeye devam etmeye başlamıştır. Bayramlar ve özel günlerde insanlar telefonlar ile geçiştirmeler yapıp bayram, akraba ziyaretlerini azaltmışlardır.


Teknoloji kullanımının artmasıyla geleneklerimizde nelerin değiştiğini büyüklerinizle görüşerek aşağıya yazınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:
Teknoloji hayatımıza çok hızlı bir şekilde girerek son yıllarda büyük gelişmeler yapmış, bunun sonucunda tüm insanların elinden telefon ve tabletler düşmez hale gelmiştir.
Bunun sonucunda insanların komşuluk ilişkileri gittikçe zayıflamış, komşularından habersiz olan insanlar yardımlaşma ve dayanışmayı azaltmış ve bırakmıştır. Akraba bağları zayıflamış, eskiden akrabalarla sağlanan birlik ve beraberlikler kaybolmuştur.
Günümüzde bayramlar ve özel günleri cep telefon mesajları ile geçiştiren bir toplum oluşmuştur.


 

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Teknolojik aletleri kullanılması elbetteki insanlar arasındaki kültürel özellikleri ve kültürel ilişkileri azaltmaktadır. Örneğin eskiden çocuklar sokaklarda oyun oynamak yerine günümüze tabletler televizyonlar karşısında zaman geçirmektedir elbetteki gençler ve insanlar çeşitli iletişim şekillerini birbirlerine giderek birbirlerini ziyaret ederek ve birbirlerine konuşarak çözmek yerine günümüzde sanal alemde ve sana sitelerde bu gibi iletişimleri gerçekleştirmektedir elbette ki bu insan hayatındaki ve sosyal hayat azalmasında ciddi etkileri olan bir etkileşimdir insanların sağlığını da ve çeşitli fiziksel rahatsızlıklara daha teknolojik aletler sayısı ortaya çıkabildiğini bilmekteyiz bunun yanı sıra insanlar hayatlarını dediğin şekilde teknoloji sayesinde kolaylaştırmış lardır ulaşım sayesinde ve ulaşımın sonunda teknolojik ürünler sayesinde elbetteki bir yerden bir yere gitmek çok kısa ve kolaydır.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.