Ders Notları

Çevrenizde yardımseverlikle yapılmış bir işi anlatınız.

4. Sınıf Türkçe Çevrenizde yardımseverlikle yapılmış bir işi anlatınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Çevrenizde yardımseverlikle yapılmış bir işi anlatınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Çevremizde yardımseverlikle yapılmış olan bir işte Örnek vermek gerekirse mahallemizde yer alan yalnız ve yaşlı olan Nuran teyzeye gerekli Sağlık Hizmetleri sağlanması Mahalleli tarafından sürekli olarak evinin temizlenmesi yemekler verilmesi ve onların temizliği hissel bakımı gibi birçok konularda kurumlardan ve kuruluşlardan yardım istenmesi çevremizde yardımseverlikle yapılmış olan işlerin en güzelini örnek olarak verilmektedir.


Çevrenizde yardımseverlikle yapılmış bir işi anlatınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Çevremizde yardımseverlikle yapılmış olan bir işi Örnek vermek gerekirse okulumuzda düzenlenen kullanma yardım kampanyasında kardeşlerimize gerekli kitapların ve maddi olanaklarının  yardımlarla toplanması ile beraber düzenlemiş olduğumuz etkinlik en güzel örneklerinden bir tanesidir.

Bu etkinlikle beraber köy okullarında okuyan kardeşlerimiz daha iyi bir ortamda eğitim görerek Okul araç ve gereçlerini ağlanması ile beraber gerekli eğitim olanaklarını en iyi şekilde alarak İyi bir öğrenci olması sağlanmakta ve bu da etkin bir vatandaş olmasına neden olmakla beraber devletine milletine ve ailesine yararlı bir biri olacağına inandığımız için yardımseverlikle yapılmış olan en güzel işlerden bir tanesi olarak bu okul kampanyasına örnek olarak verebilirim.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Çevremizde yapılan yardımseverlik örneklerinden biri komşumuzun evi yandığı zaman mahallede bulunan tüm insanlar ellerinden geldiği kadar evleri onarmaya ve evlerdeki il genel ihtiyaçları karşılamak için el ele vererek bu zor durumda olan komşularına yardım ettiler. Yardım etmek elbette ki insanlar arasındaki etti güzel ilişkileri ve güven duygusunu artıracağı gibi huzur ve mutluluk verdiğin söylenebilir. Yardım etmek her zaman iyiliğin ve sabrın anahtarıdır. Komşumuza arkadaşımıza akrabalarımıza yardım etmek her zaman güzel ahlak olarak nitelendirilir. Yalnız yakınlarımıza değil hiç tanımadığımız insanlara bile elimizden geldiği kadar yardımda bulunmak oldukça güzel bir davranıştır.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.