Ders Notları

En çok hangi hayvanları seviyorsunuz? Bu hayvanları niçin sevdiğinizi anlatınız.

8. Sınıf Türkçe En çok hangi hayvanları seviyorsunuz? Bu hayvanları niçin sevdiğinizi anlatınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


En çok hangi hayvanları seviyorsunuz? Bu hayvanları niçin sevdiğinizi anlatınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Doğadaki tüm hayvanları severim. Ben dost canlısı, hayvan sever birisiyimdir. Her canlıyı kucağımıza alıp sevemeyiz fakat evcil olan sevebileceğimiz hayvanlar bulunmaktadır.

Bunların içerisinde en çok papağanı sevmekteyiz. Papağan renkli ve egzotik bir kuştur. Her papağan konuşamaz. İyi bir taklitçi olan papağan kuşumla güzel zaman geçirmekteyim.


En çok hangi hayvanları seviyorsunuz? Bu hayvanları niçin sevdiğinizi anlatınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

En çok sevdiğim hayvanlar kediler ve köpeklerdir. Kediler ve köpekler birbiriyle pek anlaşamasalar da ben bu iki canlıyı çok seviyorum.

Çünkü köpekler dost canlısı sahiplerine sadık, söz anlayabilen sizinle iyi zaman geçiren, hareketli canlılardır. Kediler, sevimli, tüyleri puf puf kendi kendine oyunlar yapan onların oyunlarını izlemek bana huzur vermekte bunun için kedileri ve köpekleri çok sevmekteyim.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Çevremizde görmüş olduğumuz birçok hayvanın severiz çünkü hayvanların farklı özellikleri vardır ve hayvanlar çok güzeldir. Hayvanlar insanlarla yaşayan ve her zaman özelliklerinde farklılık olan ve ilgimizi çeken canlılar türüne örnek olarak verilebilir. Evcil hayvanlar ve sokak hayvanları en çok gördüğümüz ve zaman geçirdiğimiz hayvanlar arasında yer almaktadır. Özellikle çevremizde görmüş olduğumuz kediler ve köpekler benim ilgimi çok çeker kedilerin ve köpeklerin mahsun güzel ve birbirine karşı olan uyumu çok hoşuma gider.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.