Ders Notları

İhlas Suresi hakkında neler biliyoruz?

5. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi İhlas Suresi hakkında neler biliyoruz? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


İhlas Suresi hakkında neler biliyoruz? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Kutsal Kitabımız kuran-ı kerimde ; İhlas Suresi, 112. suresi olarak kabul edilmektedir. İhlas Suresi 4 ayet-i kelimeden oluşur. Mekke’de indirilmiş olan İhlâs Suresi, Kur’an-ı Kerim’in en kısa surelerinden biridir ve tevhid inancının en kısa ve öz ifadesi olarak kabul edilir.

İhlas suresinde; Yüce Allah c.c. tek olduğu kimseye muhtaç olmadığı her şeyin ona muhtaç olduğu, Doğmamış doğurmamış olduğu, Allah Celle Celalühü bizdeki olmadığı hakkında bizlere bilgiler vermektedir.


İhlas Suresi hakkında neler biliyoruz? konusu ile ilgili kısa bir yazı örneği ;


Cevap:

İhlas suresi hakkında birçok bilgi biliyorum. İhlas suresinde Allah’ın tek olduğu başka ilahın olmadığı onun kimseye muhtaç olmadığı ve her şeyin Allah’a muhtaç olduğu doğmamış ve doğurmamıştır olduğu hakkında bilgiler biliyorum.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. İhlas suresi okunduğu zaman büyük hastalıklara devam uykulara çare hastalara şifa ve ölüler için rahmet kapıları dandini büyüklerimiz tarafından her defasında söylendiğini görürüz. İhlas suresi kur’an-ı Kerim’in son sayfasında bulunmaktadır. İhlas suresinin sevabı saymakla bitmez. 3 Fatiha  İhlas okuyarak hastalarımıza şifa dertlilerimize Deva bulabiliriz. Ayrıca İhlas suresi de yer alan ilk kelimesi olan kul ifadesi bütün duaların kabul olarak bilinmektedir

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.