Yakın çevrenizde, kahve içmeyle ilgili gözlemleriniz nelerdir? Anlatınız.


Türkçe Öğretmeni

8. Sınıf Türkçe Yakın çevrenizde, kahve içmeyle ilgili gözlemleriniz nelerdir? Anlatınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Yakın çevrenizde, kahve içmeyle ilgili gözlemleriniz nelerdir? Anlatınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap :

Yakın çevremde insanlar misafirlerini ağırlarken, güzel sohbet eşliğinde Türk kahvesi ikram ederler. Türk kahvesi Türk kültürünün önemli bir parçasıdır. Kahve tek başına ikram edilmez, yanında bir parçada şekerleme, çikolata gibi yiyeceklerle ikram edilir.


Yakın çevrenizde, kahve içmeyle ilgili gözlemleriniz nelerdir? Anlatınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap :

Etrafımızdaki insanlar sohbet etmek için veya bir misafir geldiğinde ilk ikram olarak kahve misafire sunulur. Kahve Türk kültüründe önemli bir yere sahip olduğu kadar dünya kültürünüzde de kahve üzerine kurulmuş büyük kafeler sayesinde önemli bir yere sahiptir.

Türk kültürüne 16.yy dan itibaren girmesiyle birlikte kahvehanelerin kurulmasıyla insanların bir araya geldiği, sohbet ettiği sohbet sırasında kahve tükettikleri sohbete eşlik eden bir içecek haline gelmiştir. Misafirperver  Türk kültürü doğal olarak kahve ile misafir ağırlamayı gelenek haline getirmiştir. Özellikle kahve yanında tüketilen lokum, cezerye, çikolata da modern kültürün kahveyle buluşmasının bir sonucu haline gelmiştir.


 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Yakın çevrenizde, kahve içmeyle ilgili gözlemleriniz nelerdir? Anlatınız.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
Yakın çevremizde kahve içmeyi seven akrabalarımızı ve arkadaşlarımıza elbette vardır. Çünkü kahve içmek kültürümüzde önemli o yeri olan bir içecektir geleneksel içeceklerimizden olan kahveleri sevdiğimiz insanlar da ve hoş sohbetlerle içeriz. Geleneksel bir içecek olan Türk kahvesi Osmanlı devleti zamanından itibaren lokumla ikram edilen ve misafirlere yapılan bakır cezvede acı olarak kaynatılan kömür ateşinde tercih edilen ve bu şekilde güzelliği bilinen bir içecek türüdür. Önümüzde de misafirliğe gittiğimiz zaman dışarıda arkadaşlarımızla güzel zaman geçirmek istediğimiz zaman veya herhangi bir sevdiğimizle hoş sohbet etmek istediğiniz zaman lokum tatlı çikolata eşliğinde Türk kahvesi içeriz.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 15 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!