Ders Notları

“Yardımlaşma” hakkında gazete ve dergi haberleri derleyiniz.

7. Sınıf Türkçe “Yardımlaşma” hakkında gazete ve dergi haberleri derleyiniz. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


“Yardımlaşma” hakkında gazete ve dergi haberleri derleyiniz. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

‘Askıda İyilik’ ile iyilik hareketi çoğalıyor

Yardımlaşma ve dayanışma duygularının daha yoğun olarak yaşandığı, büyük heyecanla beklediğimiz bayram yaklaşırken Boyner, ‘Askıda İyilik’ paketlerini ihtiyaç sahiplerine destek olmak isteyen iyilik severlerle buluşturuyor.

Boyner, bu bayramda Askıda İyilik hareketini büyütmeyi ve müşterilerinin katkısıyla daha çok ihityaç sahibine ulaşmayı hedefliyor. Yapılan açıklamaya göre şirket , COVID-19 salgını nedeniyle evde olduğumuz bu dönemde daha çok iyilik severin projeye katkıda bulunabilmesi ve buna bağlı olarak yapılacak bağışlardan daha çok ihtiyaç sahibinin yararlanabilmesi için Askıda İyilik paketlerini internet mağazası boyner.com.tr‘ye taşıdı. İyilik severler, Askıda İyilik paketleri ile ihtiyaç sahiplerine giyim desteğinde bulunabiliyor. Satın alınan her Askıda İyilik paketi için Boyner de aynı oranda katkı sağlıyor. Alt ve üst giyimden oluşan Askıda İyilik paketleri Lokman Hekim Sağlık Vakfı aracılığıyla ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor.


“Yardımlaşma” hakkında gazete ve dergi haberleri derleyiniz. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Yardımseverler borçları tek tek kapatıyor

İzmir’de Konak Belediyesi tarafından başlatılan ‘Komşun gülsün, esnafın yaşasın. Bir veresiye defterini de sen kapat’ kampanyası kapsamında hayırseverler aracılığıyla veresiye defterlerine borç yazdıran ihtiyaç sahiplerinin ödenmemiş ücretleri ödeniyor.

Konak Belediyesi, korona virüs salgını nedeniyle zor durumda kalan vatandaşların bakkal, manav ve kasaplardaki borçlarının silinmesi amacıyla geçen pazartesi dayanışma kampanyası başlattı. Gültepe, Mehtap, Zeytinlik ve Çınartepe gibi semtlerde, özellikle sokak aralarında bulunan mahalle bakkallarına giderek salgın nedeniyle gelirini kaybeden vatandaşların borçları ödeniyor. Hayırseverler ödeme zorluğu yaşayan vatandaşlara yardım eli uzatarak veresiye defterlerini kapatıyor. ‘Komşun gülsün, esnafın yaşasın. Bir veresiye defterini de sen kapat’ adıyla başlatılan kampanya kapsamında bugüne dek çok sayıda duyarlı vatandaşın topladığı 150 bin lira ile ihtiyaç sahibinin esnafa olan borcu kapanmış oldu. Ramazan ayı boyu boyunca sürecek kampanya sayesinde, tahsilat yapamayan esnaf da rahat bir nefes aldı. Esnaflar, veresiye borçlarının ödendiğine dair yazıyı, dükkanlarına astı.

Kaynak :  CNN TÜRK

 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Türk toplumu ı Dünya Savaşı’nda II Dünya Savaşı’nda ve Kurtuluş Savaşı’nda kurmuş olduğu Kızılay çadırları ile toplum içerisinde yapmış olduğu yardımlaşma ve dayanışma örnekleri ile Ayrıca birbirine kenetlenerek bu cennet vatanın ve toprakları korunmasıyla yardımlaşma ve dayanışmanın en büyük örneğini tüm dünyaya kanıtlamıştır. Türk toplumu yalnız kendi milleti ve vatan toprakları için değil tüm ülkelerde karşılaşabilecekleri sorunlarda ve yardıma ihtiyaçları olduğu zaman yardıma koşan elinden gelen tüm iyilikleri esirgemeyen bir topluluktur. Osmanlı devleti zamanında da yardımlaşma ve dayanışmanın önemi çok büyüktü. Osmanlı devleti zamanında akrabalar komşular yetimler ve öksüzler Ayrıca bir gözetilir yardımda ve dayanışma da bulunur yaşlılara yardım edilir ve bugün sahip olduğumuz tüm ahlaki duygular yardımlaşma ve dayanışma örnekleri o zamandan topluma benimsetilmistir.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.