Toplumsal kuralların ihlalini anlatan gazete haberleri derleyiniz. | Forum Sayfa Cevapları

Toplumsal kuralların ihlalini anlatan gazete haberleri derleyiniz.


Türkçe Öğretmeni

5. Sınıf Türkçe Toplumsal kuralların ihlalini anlatan gazete haberleri derleyiniz. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Toplumsal kuralların ihlalini anlatan gazete haberleri derleyiniz. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap : Çuvala koyulup ölüme terk edilen köpek kurtarılamadı

Antalya’nın Demre ilçesi Çayağzı mevkinde ormanlık alanda gezen 2 genç bölgede bir çuval fark etti. Çuvalın hareket ettiğini gören gençler yaklaşarak içinde ne olduğuna baktı. Çuvalı bıçakla keserek açan genç adeta dehşete kapıldı. O anları kameraya kaydeden gençler, çuvalın içinden biri ölü halde diğer de havasızlıktan ölmek üzere olan iki köpekle karşılaştı. Köpeğin nefes aldığını fark eden genç yaşadığını görünce köpeği çuvaldan çıkardı.

Köpeğe hemen su ve ekmek veren gençler diğer yandan durumu polise de ihbar etti. Kurtarılan köpek Demre Belediyesi ekiplerince alınarak tedavisi ve bakımı için veterinere götürüldü ancak tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Sosyal medyada paylaşılınca ortaya çıktı Antalya’da toplumsal olaylar konusunda farkındalık sağlamak amacıyla paylaşım yapan ‘Antalya Hakkında’ isimli sosyal medya hesabından köpeklerin paylaşılması üzerine gerçek ortaya çıktı.

Demre’de veteriner kliniğinde çalışan bir gönüllü hayvansever, kliniğe gelen köpeklere önce araba çarpmış olabileceğini değerlendirirken, sosyal medyada gördüğünün aynı köpek olduğunu fark etti. Gönüllü, “İlk başta araba çarpmış diye düşündüm sonra sosyal medyada videoyu görünce köpeği tanıdım ve durum ortaya çıktı. Köpeği belediyenin arabasıyla Kumluca Veteriner Kliniği’ne yolladım” diye belirtti. Gönüllü, veterinerin kendisine “Bu kaza değil bilerek yapılmış, dövüş köpeklerinin önüne atılmış. Kuyruk kırık, vücudunun her yerinde derin diş izleri var. Arka sol bacak tamamen gitmiş, his kaybı var, ön patide de his kaybı başlamış.

Hayvanın neresini tutsam elimde kalıyor, ateşi 40 derece, enfeksiyonla kaplı. Birkaç gün bu hayvana eziyet edilmiş yeni değil” dediğini aktardı. Durumun yetkililere aktarılmasında rol oynayan sosyal medya hesabı sahibi Uğur İncik, gördüğü manzarayı “insanlığın bitişi” olarak değerlendirdi. Bu tür olayların bir daha yaşanmamasını temenni eden İncik, “Hangi insan, hangi vicdan böyle bir şey yapabilir aklım almıyor. Olayla ilgili çok fazla geri dönüş aldık, özellikle belediye yetkilileri konuya hemen müdahale etti. Bu hayvanların bu şekilde bulunduğu gibi, bunu yapanlar da en kısa sürede bulunacak” diye konuştu.
Ödevini Bulamadıysan ARA

Toplumsal kuralların ihlalini anlatan gazete haberleri derleyiniz.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Maviş
toplumsal ihlalleri anlatan gazete haberleri için sizlere Çok teşekkür ederim Sizler sayesinde ödevlerimi yapabildim
İlayda
Çok Güzel Bana Çok Yardımcı Oldu Teşekkürler.♥
mor boncuk
sizlere çok teşekkür ederim ödevlerimi yapabildiğim için  
Refika Reyyan
Çok teşekkür ederim
lara
toplumsal kurallar hepimizin uyması gereken kurallardır
Azra
Çok teşekkürler allah razı olsun.  Ellerinize ve emeğinize sağlık. Bu siteyi çok beğendim .
Enes
Bu gazete haberleri işime çok yaradı.
Öğrenci
tesekkurler Gazete haberlerini çok sevdim Ayriyeten ödevlerimi de yardımcı olun sizlere Çok teşekkür
Konuya Bir Cevap Yazın
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

error: Content is protected !!