Çevre kirliliği ile ilgili gazete haberleri bulup sınıfa getiriniz.


Türkçe Öğretmeni

5. Sınıf Türkçe Çevre kirliliği ile ilgili gazete haberleri bulup sınıfa getiriniz. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Çevre kirliliği ile ilgili gazete haberleri bulup sınıfa getiriniz. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap :

Rapor: Hava kirliliği yılda 400 bin ölüme yol açıyor

Avrupa Çevre Ajansı tarafından Salı günü yayınlanan rapor, Avrupa Birliği (AB) ülkelerinde, yılda 400 binden fazla kişinin hava kirliliğine bağlı nedenlerle erken öldüğünü ortaya koydu. Danimarka’nın başkenti Kopenhag merkezli Avrupa Çevre Ajansı tarafından hazırlanan raporda, çevrenin insan sağlığı üzerindeki etkileri incelendi. Raporda, hava kirliliğinin insan sağlığı için en büyük tehdit olduğuna dikkat çekildi.

Raporda, insan sağlığı için en büyük ikinci tehdidin gürültü kirliliği olduğu belirtildi. Buna göre, gürültü kirliliğine bağlı nedenlerle yılda yaklaşık 12 bin erken ölüm vakası kaydedildi.

Rapora göre, iklim değişikliğinin sonucunda oluşan sıcak hava dalgaları ve seller de sağlık için önemli bir tehdit oluşturuyor. Avrupa Çevre Ajansı uzmanı Catherine Ganzleben, iklim değişikliğinin sonuçlarının özellikle kentlerde yaşayan insanları daha çok etkilediğini söyledi.


Çevre kirliliği ile ilgili gazete haberleri bulup sınıfa getiriniz. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap :

Çevre kirliliğine fotokapanlı önlem

GEÇMİŞ yıllara kıyasla daha fazla personel ile çalışan Fethiye Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, bu defa da foto-kapanlı mücadele dönemini başlattı. Çöp konteynırları boşken konteynır etrafına çöp atan, piknik alanlarında, sahillerde, yeşil alanlarda çevre kirliliği yaratan kişiler için foto-kapan devreye girecek. Çevreyi kirletenler bu sistem ile tespit edilerek, cezalandırılacak. Yetkililer, halkın doğayı korumasını istedi.


 

Ders Kitabı Sayfa Aramaları:

,,https://www forumsayfacevaplari com/cevre-kirliligi-ile-ilgili-gazete-haberleri-bulup-sinifa-getiriniz html,,çevre kirliliği ile ilgili gazete haberleri bulup sınıfa getiriniz kısaca,
Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Çevre kirliliği ile ilgili gazete haberleri bulup sınıfa getiriniz.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
BERRA
çevre kirliliği ile ilgili haberler 25 puan vercem  
Asmin
Geçmiş yıllarda olan 400 bin kişinin öldüğü durumdur   
İrem Su
tam da aradığım cevap 5 hatta 10 yıldız ⭐ ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐ kompozisyon ödevime çok yardımcı olacak 
Merve
Çevre kirliliği ülkemizde ve dünyada sorunlardan biri olarak bilinir. Vatandaşlar Okyanus oldukları ortamları ve sahip olduklari çevreyi temiz tutan insanlardır. Ülkemizde doğal varlıkları yok olması küresel ısınma değişen iklim ve nüfusun hızla artması Ayrıca kullanmış olduğumuz arabalar sebebiyle hava ve ses kirliliğinin fazla olması ayrıca fabrikaları denize bırakmış oldukları atıklar sebebiyle çevremiz ve doğal varlıklar hızlı bir şekilde tükenmekte ve çevremiz hızla kirlenmektedir. Bunu doğru demek ve temiz bir çevreye sahip olmak dünyada bulunan insan oğlunun elimde olduğu bilinir. Ülkemiz yaşamını bir ortama sahip olabilmesi için yalnız temiz çevrenin gerekliliği bilinir.  
Sıla
Teşekkürler işime çok yaradı
İsa süren
arkadaşlar çevremizi lütfen!!koruyalım bu önemli birşey sizden çevreyi korumayı tercih etmenizi isterim!!
Ceyhun babba piro
Çok işime yaradı ödevim için çok iyi oldu teşekkürler tam yerinde olmuş
Şehed
Çok teşekkür ediyorum ödeveçok yaralı oldu ve birinci çıktım♥️
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 15 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!