Çevre kirliliği ile ilgili gazete haberleri bulup sınıfa getiriniz. | Forum Sayfa Cevapları

Çevre kirliliği ile ilgili gazete haberleri bulup sınıfa getiriniz.


Türkçe Öğretmeni

5. Sınıf Türkçe Çevre kirliliği ile ilgili gazete haberleri bulup sınıfa getiriniz. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Çevre kirliliği ile ilgili gazete haberleri bulup sınıfa getiriniz. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap :

Rapor: Hava kirliliği yılda 400 bin ölüme yol açıyor

Avrupa Çevre Ajansı tarafından Salı günü yayınlanan rapor, Avrupa Birliği (AB) ülkelerinde, yılda 400 binden fazla kişinin hava kirliliğine bağlı nedenlerle erken öldüğünü ortaya koydu. Danimarka’nın başkenti Kopenhag merkezli Avrupa Çevre Ajansı tarafından hazırlanan raporda, çevrenin insan sağlığı üzerindeki etkileri incelendi. Raporda, hava kirliliğinin insan sağlığı için en büyük tehdit olduğuna dikkat çekildi.

Raporda, insan sağlığı için en büyük ikinci tehdidin gürültü kirliliği olduğu belirtildi. Buna göre, gürültü kirliliğine bağlı nedenlerle yılda yaklaşık 12 bin erken ölüm vakası kaydedildi.

Rapora göre, iklim değişikliğinin sonucunda oluşan sıcak hava dalgaları ve seller de sağlık için önemli bir tehdit oluşturuyor. Avrupa Çevre Ajansı uzmanı Catherine Ganzleben, iklim değişikliğinin sonuçlarının özellikle kentlerde yaşayan insanları daha çok etkilediğini söyledi.


Çevre kirliliği ile ilgili gazete haberleri bulup sınıfa getiriniz. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap :

Çevre kirliliğine fotokapanlı önlem

GEÇMİŞ yıllara kıyasla daha fazla personel ile çalışan Fethiye Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, bu defa da foto-kapanlı mücadele dönemini başlattı. Çöp konteynırları boşken konteynır etrafına çöp atan, piknik alanlarında, sahillerde, yeşil alanlarda çevre kirliliği yaratan kişiler için foto-kapan devreye girecek. Çevreyi kirletenler bu sistem ile tespit edilerek, cezalandırılacak. Yetkililer, halkın doğayı korumasını istedi.


 Ödevini Bulamadıysan ARA

Çevre kirliliği ile ilgili gazete haberleri bulup sınıfa getiriniz.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

error: Content is protected !!