Ders Notları

Ülkemizde yapılacak olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına davet eden bir e-posta yazınız.

7. Sınıf Türkçe Ülkemizde yapılacak olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına davet eden bir e-posta yazınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Ülkemizde yapılacak olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına davet eden bir e-posta yazınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Kime : Azamat Nurbek

Bilgi :  29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları

Kimden : İsminizi Yazınız

Sevgili  Azamat Nurbek  ;

Kardeş olan iki milletin bir arada milli benlik ve coşkusunu birlikte kutlamak için seni 29 Ekim Cumhuriyet Bayramına davet ediyorum. Seni aramızda görmek bizlere mutluluk verecektir.


Ülkemizde yapılacak olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına davet eden bir e-posta yazınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Kime : Asena Kuznekova

Bilgi :  29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları

Kimden : İsminizi Yazınız

Sevgili  Asena Kuznekova ;

Ülkemizin bağımsızlığını tescili olan Türkiye Büyük Millet Meclisinin kuruluşu olan 29 ekim cumhuriyet bayramında seni aramızdan görmekten gurur duyarız.

29 ekim cumhuriyet bayramında bütün ülkede coşkuyla kutlanmakta bütün herkes bir araya gelecek ay yıldızlı bayrakla sokaklarda sevinç gösteri göstermektedir.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Kurtuluş Savaşı’nın baş ağrısından sonra yönetim şekli Cumhuriyet olmuştur. 29 Ekim 1923’te Cumhuriyet ilan edilerek Türkiye Büyük millet meclisi açılmış ülkemiz demokrasi ve cumhuriyet ve yönetilmeye başlanmıştır. Her sene 29 Ekim Cumhuriyet bayramı’nı büyük bir coşkuyla kutluyoruz. Cumhuriyetimizin bize getirdiği yenilikler ve inkılaplar ülkemizin ve insanlarımızın kalkınması için gerekli olan ilkelerdir. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı geldiği zaman okullarımızı bayraklarla süslerle Atatürk’ün resimleri ile ve balonlarla susleriz.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.