Ders Notları

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı günü neler yaptığınızı, neler hissettiğinizi defterinize yazınız.

4. Sınıf Türkçe 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı günü neler yaptığınızı, neler hissettiğinizi defterinize yazınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


29 Ekim Cumhuriyet Bayramı günü neler yaptığınızı, neler hissettiğinizi defterinize yazınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Bu  sene 29 ekim cumhuriyet bayramında okulun bando takımındaydım. Arkadaşlarımla birlikte önce bando çalıştık ve bayram günüde büyük bir heyecanla hazırlanıp tören alanında geçişimizi yaptık.

Bizim için harika sevinçli heyecanlı bir bayramdı.


29 Ekim Cumhuriyet Bayramı günü neler yaptığınızı, neler hissettiğinizi defterinize yazınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

29 ekim de bu sene okulun bando ekibine katıldım. 2 hafta boyunca yürüyüş ve bando  çalışması yaptık. Bayram sabahı çok heyecanlıydım. Erkenden kalktım, kahvaltımı yaptım. Beyaz etek, beyaz gömlek ve kırmızı fularımı taktım. Okuluma doğru gittim.

Okulda ekip toplandı malzemelerimizi aldık ve tören alanına doğru gittik. Her taraftan bando sesleri geliyordu. Çok heyecanlı bir gündü. Sıramızı bekledik ve sıra bize geldiğinde en güzel şekilde okulumuzu temsil ederek protokol önünden geçişimizi yaptık. Oradan da okulumuza giderek okul da kutlamalarımıza devam ettik.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. 29 Ekim 1923’te Kurtuluş savaşı zaferinden sonra Cumhuriyet ilan edilmiştir. Türkiye Cumhuriyeti devleti demokrasiyle ve cumhuriyetle yönetilmeye başlanmıştır. Türkiye Büyük millet meclisi açıldıktan sonra burada cumhuriyetin ilkeleri ve inkılapları olan birçok anayasa kurallar işlenmeye başlamıştır. Her yıl 29 Ekim günü ve sevinçten bugünü kutlamaktayız. Çünkü ülkemizin sahip olacağı en büyük değerlerinden biri cumhuriyettir. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda sınıflarımızı süsler etkinlikler yapar günün ve anlamı önemini anlatan şiirler yazılar ve resimler yaparız çünkü bugün de Mustafa Kemal atatürk’ten bize armağan falan Cumhuriyeti devleti’ne kurmuş oluyoruz.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.