23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı günü neler yaptığınızı, neler hissettiğinizi defterinize yazınız.


Türkçe Öğretmeni

4. Sınıf Türkçe 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı günü neler yaptığınızı, neler hissettiğinizi defterinize yazınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı günü neler yaptığınızı, neler hissettiğinizi defterinize yazınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap :

Bu 23 nisan da pandemiden dolayı bayramı evlerimizde kutladık. Evde en güzel kıyafetlerimizi giyip kamera karşısına geçtik ve en güzel 23 nisan şiirlerini, şarkılarını söyledik.

Akşam balkonlarımıza çıkıp herkesle aynı anda istiklal marşımızı okuduk. Bu bayram bizim için eksik ve buruk geçti, biz yinede o duyguyu yaşayarak en güzel şekilde evimizden kutladık.


23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı günü neler yaptığınızı, neler hissettiğinizi defterinize yazınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap :

23 nisan da ülkemizde yayılmakta olan covid – 19 virüsü nedeniyle dışarılarda yada okulumuzda bayramı kutlayamadık. Bu yıl 23 nisanın 100. Yılıydı. Evimizden çıkmadan içimiz buruk eksik bir şekilde evlerimizde o duyguyu yaşattık. Bir gün önceden babamla beraber balonlar, bayraklar ve çeşitli süsler aldık.

Benim odamı ve balkonumuzu en güzel şekilde süsledik. 23 nisan şiirleri ezberledik. Bayram günü kahvaltımızı yaptık ve  en güzel kıyafetlerimi giyip saçlarımı tarayıp kamera karşısına geçtim ve şiiri mi okudum. Ailem sosyal medya hesaplarında paylaştılar.

Öğretmenime de gönderdik oda çok beğendi ve duygulandı. O gün evde çok güzel bir bayram havası vardı. Akşam olduğunda balkonumuza çıktık ve bütün ülke aynı anda istiklal marşını okuduk. Umarım bir daha bu şekilde buruk bayramlarımız olmaz, okullarımızda tören alanlarında en güzel şekilde eğlenerek bayramlarımızı kutlarız.


 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı günü neler yaptığınızı, neler hissettiğinizi defterinize yazınız.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
23 Nisan ulusal egemenlik ve çocuk Bayramı biz çocuklara armağan edilmiş özel ve tek bayramdır. Milli bayramlarımızdan biri olan 23 Nisan ulusal egemenlik ve çocuk Bayramı'nda oldukça mutlu oluruz. Ayrıca okullarımızı ve evlerimizi bayraklarla resimlerle balonlarla süsle ve Türk bayraklarıyla süsleriz. Mustafa Kemal Atatürk'ün bize armağan ettiği 23 nisan'ı her sene büyük bir coşkuyla ve sevinçle kutlamaktayız.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 15 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!