Okuldaki hangi kaynaklardan yararlanıyorsunuz? Anlatınız.


Hayat Bilgisi Öğretmeni

3. Sınıf Hayat Bilgisi Kitabı Okuldaki hangi kaynaklardan yararlanıyorsunuz? Anlatınız. konusunu kısaca ele alacağız. 


“Okuldaki hangi kaynaklardan yararlanıyorsunuz? Anlatınız.” ile ilgili kısa cevabı ;


Cevap :

Okulda su, elektrik ve doğal gaz kaynaklarından yararlanıyoruz.


“Okuldaki hangi kaynaklardan yararlanıyorsunuz? Anlatınız.” ile ilgili uzun cevabı ;


Cevap :

Okulda tuvalet, el yüz yıkama ve okulun temizlenmesi için su, aydınlanmak ve klima ve doğal gaz için elektrik, ısınmak içinse doğal gaz kaynaklarından yararlanıyoruz.

Bu kaynaklar eğitim hayatımızı sağlıklı bir şekilde devam ettirmemiz için gereklidir. Su zaten hayatımızda temizlik ve sağlığımız için büyük önem taşıyan bir besindir. Karanlık havalarda veya ışığın yeterli gelmediği alanlarda aydınlanmak ve klima, doğal gaz gibi ısınma ve serinleme ihtiyacını karşıladığımız aynı zamanda kantindeki yiyecek ve içecekler içinde gerekli olan elektrik kaynağından yararlanıyoruz. 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Okuldaki hangi kaynaklardan yararlanıyorsunuz? Anlatınız.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Tuğçe
2 sınıf hayat bilgisi ders kitabımızı yer alan bu konuda okulda kullanmış olduğumuz Doğal kaynakları neler olduğunu yukarıdaki bilgi ve cevapları da öğrenebiliyoruz okulda kullandığımız kaynaklar arasında elektrik su ve doğalgaz gelmektedir bu kaynakların neler olduğunu öğrenmeli daha sonra tasarruflu ve bilinçli bir şekilde kullanmaya yönelmeliyiz bu kaynaklarımızı her zaman düzgün bir şekilde kullanmak gerekir ve bu bizim vatandaşlık görevimizdir çevrenin daha temiz olması ve kaynakların devam etmesi için doğal kaynakları tasarruflu bir şekilde kullanmamız gerekiyor.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 16 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!