Ders Notları

Siz hangi haklardan nasıl yararlanıyorsunuz? Açıklayınız.

4. Sınıf İnsan Hakları Yurttaşlık ve Demokrasi Siz hangi haklardan nasıl yararlanıyorsunuz? Açıklayınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Siz hangi haklardan nasıl yararlanıyorsunuz? Açıklayınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Eğitim görme, yaşama , barınma, düşüncelerimi ifade etme, oyun oynama ve çocukluğumu yaşama, vatandaş olma, saygın bir ortamda yetişme haklarımdan yararlanıyorum.


Siz hangi haklardan nasıl yararlanıyorsunuz? Açıklayınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: Eğitim, barınma,  çocuk olma ve çocuk haklarından yararlanma, düşüncelerimi ifade etme, giyinme, beslenme, sağlığımı koruma ve gerektiğinde tedavi görme, güvenli bir ortamda kalma, özgür olma, vatandaş olma, ailemle beraber olma bunların hepsinden yararlanıyorum. Her çocuk özeldir ve hak ettiği haklar vardır. Devlet onu korumak için bu hakları çocuklara vermiştir. Çocuklara yapılan hak ihlallerinde ise belirli cezalar koymuştur. Her ailenin çocuğuna saygın davranması lazımdır. Çünkü çocuklar geleceğin büyükleridir. Çocuklarda büyüklere saygı ile yaklaşmalı ve onları kırmamaya özen göstermelidir. Saygın ve düzenli bir ortam ancak ancak bu şekilde meydana gelir.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Biz çocuklar elbette ki hak ve özgürlüklerimizden faydalanabiliyor uz oturmuş olduğumuz Türkiye Cumhuriyeti devletinde çocukların eğitim sağlık imkanları tamamıyla ücretsizdir Ayrıca yardıma ihtiyaç olan çocukların her zaman devlet yardımı aldığını bilmekteyiz bir çocuğun geleceği daha aydınlık bir şekilde bakması elbette ki hak ve özgürlüklerin tanıyor olması hak ve özgürlükleri eşit bir şekilde faydalanıyor olması gerekir Bir ülkede ekonomik durumuna göre elbette ki hak ve özgürlükler yaşanılabilir bazı zor zamanlarda çocukların hak ve özgürlüklerinden faydalanamadı gözlemlenebilir bu çocuklara ciddi şekilde etkileyebilmektedir.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.