Ders Notları

Siz de güler yüzle başka bir duygu arasında ilişki kurarak bu ilişkinin nedenlerini açıklayınız.

6. Sınıf Türkçe Siz de güler yüzle başka bir duygu arasında ilişki kurarak bu ilişkinin nedenlerini açıklayınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Siz de güler yüzle başka bir duygu arasında ilişki kurarak bu ilişkinin nedenlerini açıklayınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Güler yüzle Sevgi arasında ilişki kuracak olursak eğer  güler yüzlü insanlar genel olarak sevgilerini kolay bir şekilde ifade eden ve karşıdakinin duygusuna en iyi şekilde sesine bilen insanlar olarak ifade etmemiz doğru olacaktır.

Güler yüzlü insanlar karşıdakine pozitif olarak göründüğünden dolayı karşıdakinin var olan sıkıntıları ortadan kaybolacak ondan dolayı Güleryüz sevginin temelini oluşturduğunu söylemek doğru olacaktır.


Siz de güler yüzle başka bir duygu arasında ilişki kurarak bu ilişkinin nedenlerini açıklayınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Güler yüzle alçak gönüllülük aynı çerçevede değerlendirilebilecek en güzel duygular arasında gelmektedir.

Güler yüzlü olan insanlar genel olarak sürekli olarak sıkıntılarda ve başarıda etrafına gülücükler saçarak etrafın pozitif olarak Şen Mutlu olmasına neden olacağından dolayı hem karşıdaki kişilerin sevgisini ve saygısını kazanacak hem de alçak gönüllü ile çevresinde sevilen bir kişi olacağını ifade etmemiz doğru olacaktır.

İşte bu nedenle güler yüzlü ve alçak gönüllü kişiler etrafına Sevgi dağıtan etrafını sürekli olarak mutlu olmasını sağlayan bireyler olarak kabul edilmesi gerekir.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Güler yüzlü insanlar pozitif insanlardır. Güler yüzlü insanlar devamlı insanlara mutluluk verdiği için diyalog kurmak ve ilişki kurmak daha kolaydır. Güler yüzlü bir insan gördüğümüz zaman olumlu duyguların arkasından geldiğini görebiliriz. Güler yüzlü olmak pozitif duyguları yaydığı için insanlar arasında mutluluk verdi ve söylenebilir. İnsanlara karşı samimi olmak ve güler yüzlü olmak gerekir. İnsanlar sevdiği insanlara karşı güler yüzlü olur bu yüzden güler yüzlü insanlar gördüğümüz zaman kendinizi rahat etse deriz.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.