Ders Notları

Hz. Muhammed (s.a.v.) namaz, oruç, zekât, hac vb. ibadetlerin nasıl yapılacağını açıklayıp öğretmese Müslümanlar dinî ilkelerin uygulanması konusunda ne gibi güçlüklerle karşılaşırdı?

7. Sınıf Din Kültürü Hz. Muhammed (s.a.v.) namaz, oruç, zekât, hac vb. ibadetlerin nasıl yapılacağını açıklayıp öğretmese Müslümanlar dinî ilkelerin uygulanması konusunda ne gibi güçlüklerle karşılaşırdı? konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Hz. Muhammed (s.a.v.) namaz, oruç, zekât, hac vb. ibadetlerin nasıl yapılacağını açıklayıp öğretmese Müslümanlar dinî ilkelerin uygulanması konusunda çok zorlanırlardı.
Çünkü Kuranı Kerimde ibadetlerin temelleri yazmış ancak her kısmı açıklanmamıştır. İnsanlar ibadetlerin çoğunun nasıl yapılacağını bilmez ve şaşkınlık içinde kalırlardı. 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Din kültürü ahlak bilgisi ders kitabı mızda peygamber efendimiz sallallahu aleyhi vesellem Müslümanlara namaz kılmayı ibadet etmeyi büyük günahlardan kendilerinin alıkoymaya oruç tutma zekat vermeye ve hacca gitmeye gibi temel ibadetleri öğrettiği için Müslümanlar günümüzde bu ibadetleri ve gamber efendimizin uyguladığı gibi yapmaktadır ev peygamber efendimizin ibadetleri öğretmeseydi insanlar her zaman bu konuda tam bir şekilde bilgili olmazlardı Allah’ın emirlerine ve bilgilerine uyarak insanlara öğretmiş olduğu bu ibadetler insanları doğru yola ulaştırır güzellikleri gösterir ahlaklı olmayı tavsiye eder büyük günahlardan uzaklaştırır.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.