Ders Notları

Selamlaşmanın insan ilişkilerine ne gibi faydaları olabilir? Söyleyiniz.

4. Sınıf Din Kültürü Selamlaşmanın insan ilişkilerine ne gibi faydaları olabilir? Söyleyiniz. konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Selamlaşma insanların ilişkilerinde büyük faydası vardır. İnsanlar arasında var olan ilişkilerin iyi bir şekilde ilerlemesi ve bağların güçlü bir hal alması için selamlaşma büyük bir önem taşımaktadır. Ayrıca selamlaşmayla birlikte toplumda var olan bağların gelişmesiyle birlikte toplumsal dayanışma ve yardımlaşma olgusu artacaktır.
İşte bu nedenle toplum içerisinde var olan kişilerle selamlaşarak aramızda var olan bağların gelişmesini sağlayarak güçlü bir toplum meydana getirmeliyiz. 

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. Selamlaşmak adap tandır bir kişiyle iletişim kurduğumuz zaman veya karşılaştığımız zaman öncelikle selam veririz selam verme sözcükler esselamu aleyküm selam merhaba günaydın iyi akşamlar hayırlı günler gibi ifadelerle yapılabilmektedir selamlaşma iletişiminin anahtarıdır bir ile karşılaştığımız zaman saygımızı ve sevgimizi hizmetimizi belirtmek amacıyla selam veririz selam vermek insanlar arasında yapılan en güzel adetlerden biridir her zaman birbirimize selam vererek iletişimimizi başlat malıyız.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.