Allah’ın (c.c.) vahiy göndermesinin insanlara ne gibi faydaları olmuştur? Örnekler vererek açıklayınız.


Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni

6. Sınıf Din Kültürü Allah’ın (c.c.) vahiy göndermesinin insanlara ne gibi faydaları olmuştur? Örnekler vererek açıklayınız. konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Yüce Allah Celle celalühü insanlara vahiy göndermesinin insanlık için büyük bir yol gösterici ve kurtarış amacı taşıdığı için büyük öneme sahiptir. Gönderilen vahiyler içerisinde insanların yapmış olduğu yanlışlar hatalar bir bir ifade edilerek doğru yola dönmeleri istenmiştir.
Peygamberler aracılığıyla insanlara iletilen bu bayiler ile beraber insanlık yapmış olduğu hatalar anlamış ve toplum içerisinde yapılan kötü davranışlar terk etmiş ve insanlar dünyada ve ahirette mutlu bir yaşam sürmüşlerdir. İşte bu nedenle dünyada ve ahirette güzel bir yaşam sürmemiz açısından yüce Allah Celle celalühü tarafından gönderilen vahiyler bizler için büyük fayda sağladığını söyleyebiliriz. 

Ders Kitabı Sayfa Aramaları:

,,https://www forumsayfacevaplari com/allahin-c-c-vahiy-gondermesinin-insanlara-ne-gibi-faydalari-olmustur-ornekler-vererek-aciklayiniz html,
Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Allah’ın (c.c.) vahiy göndermesinin insanlara ne gibi faydaları olmuştur? Örnekler vererek açıklayınız.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Emel
Allah'ın (c.c.)vahiy göndermesinin insanlara ne gibi faydaları harika bir şekilde anlatılmış
Merve
Allah'ın vahiy yoluyla peygamber göndermesi bulundukları kavimleri iyiliği güzelliği Allah'ın emirlerine ve Allah'ın tek ve bir olduğunu anlatmak amacıyla birçok bilgiyi ve aktarımı sebep olduğunu söyleyebiliriz tarih boyunca gönderilmiş olan peygamberler insanları güzelliğe güzel ahlakla güzel davranışlara ve güzel ibadetleri ve ne atmıştır kötülüklerden ve zarardan cehaletten ve bilgi sözlükte uzak kalmaları gerektiğini Allah'a inanmaları gerektiğini ve Allah'a ibadet etmelerini gerektiğini peygamberler her zaman insanları anlatmıştır.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 15 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!