Ders Notları

Allah’ın (c.c.) vahiy göndermesinin insanlara ne gibi faydaları olmuştur? Örnekler vererek açıklayınız.

6. Sınıf Din Kültürü Allah’ın (c.c.) vahiy göndermesinin insanlara ne gibi faydaları olmuştur? Örnekler vererek açıklayınız. konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Yüce Allah Celle celalühü insanlara vahiy göndermesinin insanlık için büyük bir yol gösterici ve kurtarış amacı taşıdığı için büyük öneme sahiptir. Gönderilen vahiyler içerisinde insanların yapmış olduğu yanlışlar hatalar bir bir ifade edilerek doğru yola dönmeleri istenmiştir.
Peygamberler aracılığıyla insanlara iletilen bu bayiler ile beraber insanlık yapmış olduğu hatalar anlamış ve toplum içerisinde yapılan kötü davranışlar terk etmiş ve insanlar dünyada ve ahirette mutlu bir yaşam sürmüşlerdir. İşte bu nedenle dünyada ve ahirette güzel bir yaşam sürmemiz açısından yüce Allah Celle celalühü tarafından gönderilen vahiyler bizler için büyük fayda sağladığını söyleyebiliriz. 

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Allah’ın (c.c.)vahiy göndermesinin insanlara ne gibi faydaları harika bir şekilde anlatılmış

  2. Allah’ın vahiy yoluyla peygamber göndermesi bulundukları kavimleri iyiliği güzelliği Allah’ın emirlerine ve Allah’ın tek ve bir olduğunu anlatmak amacıyla birçok bilgiyi ve aktarımı sebep olduğunu söyleyebiliriz tarih boyunca gönderilmiş olan peygamberler insanları güzelliğe güzel ahlakla güzel davranışlara ve güzel ibadetleri ve ne atmıştır kötülüklerden ve zarardan cehaletten ve bilgi sözlükte uzak kalmaları gerektiğini Allah’a inanmaları gerektiğini ve Allah’a ibadet etmelerini gerektiğini peygamberler her zaman insanları anlatmıştır.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.