Ders Notları

Allah son evrensel peygamber vahiy örnek kelimeleri de kullanarak kısa bir paragraf yazınız.

7. Sınıf Din Kültürü Allah son evrensel peygamber vahiy örnek kelimeleri de kullanarak kısa bir paragraf yazınız. konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Allah’ u Teala hazretleri son kitabı olan Kuranı Kerim’ i evrensel olarak bütün insanlığa göndermiştir. Bu kitap gelecek olan son kitap ve gelecek olan son Peygamberdir. Allah’ u Teala hazretleri Kuran’ı Kerim’ i yaşamamızı ve vahiylerde emrettiği üzere Peygamberimizi örnek almamızı emretmiştir. 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Allahu Teala de dünyada evrende ve yeryüzünde canlı ve cansız tüm varlıkları yaratan Ayrıca genel düzenden bilgi sahibi olan insanları dünya hayatı ve ahiret hayatında sınava tabi tutan ve tek ve bir yaratıcı olan r ilah olduğunu bilmekteyiz Allahu Teala son din olarak İslam’ı ve son peygamber olarak Hz Muhammed sallallahu aleyhi ve sellem’e son olarak da kur’an-ı Kerim’i göndermiştir son peygamber olan Hz Muhammed sallallahu aleyhi ve sellem hem merhamet peygamberi olarak tüm insanları doğru yola ulaştırmak için çeşitli öğütler vermiştir Allah’ın emirleri ve buyrukları ile insanları İslam’a davet etmiştir insanların Kur’an’ın evrensel bir şekilde algılamalarına ve doğru yolu bulmak doğru ibadetleri yapmak ve kötülüklerden uzak kalmak için kur’an-ı Kerim’i bolca okumalarını tavsiye etmiştir

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.