Ders Notları

Oruç tutmanın insanlara ne gibi faydaları vardır? Araştıralım.

5. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Oruç tutmanın insanlara ne gibi faydaları vardır? Araştıralım. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Oruç tutmanın insanlara ne gibi faydaları vardır? Araştıralım. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Oruç tutmanın insanlar üzerinde bedenin yenilediği ve beden organları dahil çalıştığını sağladığı için büyük bir önem taşımaktadır. Ayrıca dini açıdan oruç tutmanın insanın üzerinde nefsini dinlediği için ve günahlardan uzak durduğu için ve Allah’ın emrettiği ibadeti yapması açısından büyük sevap ve öneme sahiptir.


Oruç tutmanın insanlara ne gibi faydaları vardır? Araştıralım. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Oruç tutmanın insanlara birçok yararı bulunmaktadır. Oruç tutan bir kişi ilk olarak beden yapısı yenilenerek vücutta var olan sağlık sorunları ortadan kalkmaktadır.  Ayrıca oruç tutan bir kişi kötü sözler fenalıktan adaletsizlikten gıybetten uzak durması gerektiği için güzel bir ibadet olarak bilinmektedir.  Ayrıca oruç tutan bir kişi Allah korkusu ve oruç ibadetini tam olarak yerine getirmesi için ibadetlerini de eksiksiz bir şekilde yapmaktadır.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. oruç tutmak insanlara maddi manevi değerlerini hatırlama sağlıklarında düzelme ibadetlere yönelme nefsini terbiye etme ve Allahu Teala’nın verdiği birçok nimete şükretmek gibi kavramları benimsediğini söyleyebiliriz ayrıca oruç tutarak maddi durumları iyi olmayan insanları gözetmek yaşlı insanları ziyaret etmek yardımlarda bulunmak ve ibadetlere yönelmek gibi birçok ahlaki değerlere sahip olabiliriz

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.