Ders Notları

Sigara ve alkol gibi zararlı alışkanlıklardan uzak durmak için neler yapmalıyız?

4. Sınıf Fen Bilimleri Sigara ve alkol gibi zararlı alışkanlıklardan uzak durmak için neler yapmalıyız? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Sigara ve alkol gibi zararlı alışkanlıklardan uzak durmak için neler yapmalıyız? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Sigara ve alkol gibi zararlı alışkanlıklardan uzak durmak için çevremizi çok iyi seçmemiz gerekmektetir. Arkadaşlarımız sigara ve alkol bağımlısı ise veya kullanıyorsa bizimle kullanma ihtimalimiz büyüyecektir. atalarımızın dediği gibi üzüm üzüme baka baka kararır arkadaşlarımızın yanında kala kala onlar gibi olmayan başlarız.


Sigara ve alkol gibi zararlı alışkanlıklardan uzak durmak için neler yapmalıyız? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: Sigara ve alkol gibi zararlı alışkanlıklardan uzak durmak istiyorsak, arkadaş çevremizi çok iyi seçmemiz gerekmektedir. Arkadaşlarımız yalan söylerse bir süre sonra bizimle yalan söylediğimiz söyleriz. Sigara ve alkol gibi zararlı alışkanlıklar da durum böyledir. Arkadaş çevremizde kullanan varsa bizi de kullanmamız için ısrar edebilir veya zamanla bu durumu normal görerek bizimle kullanmamız neden olabilir. Bu yüzden arkadaş çevremizi iyi bir şekilde seçmeli zararlı alışkanlıklardan uzak duran kişilerden seçmeliyiz.


 

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Sigara alkol gibi kötü alışkanlıklardan uzak durmak için öncelikle kendi irademiz olan ve kendi isteğimizle bugün zararlı alışkanlıklara bulaşmamak ve kullanmamak önemlidir. Sigara alkol gibi alışkanlık haline ve bağımlı hale getirecek alışkanlıklardan başta yapmak ve kurtulmak için çevremizde bu gibi alışkanlıkları kullanan arkadaşlarımız da uzak durmalıyız. Bu gibi alışkanlıklar maddi manevi yönden bize etkileyebilir. Ayrıca alkolün çok fazla kullanıma çevremizdeki insanlara zarar vereceği gibi çevremizdeki insanlarla olan iyi ilişkilerimizi zedeleyelebilir.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.