Ders Notları

Sigara ve alkol gibi alışkanlıklar sağlığımıza ne gibi zararlar vermektedir?

4. Sınıf Fen Bilimleri Sigara ve alkol gibi alışkanlıklar sağlığımıza ne gibi zararlar vermektedir? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Sigara ve alkol gibi alışkanlıklar sağlığımıza ne gibi zararlar vermektedir? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Sigara ve alkol gibi alışkanlıklar sağlığımıza bir çok zarar vermektedir. Sigara ve alkol gibi alışkanlıklar genel olarak iç organlara zarar vermekte ve hayat standartlarımızı düşürmektedir. Ayrıca olaylar karşısında bizlerin düşüncesini etkileyerek davranışlarımıza zarar vermektedir. İşte bu nedenle alkol ve sigara gibi zararlı alışkanlıklardan korunmamız gerekmektedir.


Sigara ve alkol gibi alışkanlıklar sağlığımıza ne gibi zararlar vermektedir? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Sigara ve alkol gibi alışkanlıklar sağlığımıza düşünsel ve bedensel olarak bir çok zarar vermektedir. Sigara ve alkol gibi alışkanlıklar ; genel olarak kanser, sindirim sistemi, üreme sitemi gibi zararlar vermektedir.

Sigara ve alkol gibi alışkanlıklar bizlerin beyinsel olarak zararları olmakta ve olaylar karşısında davranışlarımızın bozulmasına neden olmaktadır. Bunun sonucunda toplumsal ve ailesel olarak bir çatışma sonucunda geri getirilemez hatalar yapmamıza neden olmaktadır.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Sigara alkol uyuşturucu gibi zararlı alışkanlıklar sağlığımızı ciddi şekilde etkilemektedir. Özellikle çevremizde çok fazla kullanılan sigara sağlığımızı etkileyen en büyük zararlı alışkanlıklardan biridir. Aynı şekilde alkol ve uyuşturucu da sağlığımızı ciddi şekilde etkileyebilir. Ayrıca bu gibi alışkanlıklar hem sosyal hayatımızı hem de ekonomik hayatımızı da ciddi şekilde etkiler. Özellikle alkol içen bir insan veya uyuşturucu kullanan bir insan çevresindeki insanlara ciddi şekilde zarar verebilir. Bu gibi zararlı alışkanlıklardan korunmak ve zararlı alışkanlıklara hayatımızdan çıkarmak bizim ve çevremiz için en sağlıklı karardır

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.