Ders Notları

Atatürk’ün ülkemizin kalkınması için neler yaptığını öğretmeninizin yönlendirmelerini dikkate alarak anlatınız.

7. Sınıf Türkçe Kitabı Atatürk’ün ülkemizin kalkınması için neler yaptığını öğretmeninizin yönlendirmelerini dikkate alarak anlatınız. konusunu kısaca ele alacağız. 


“Atatürk’ün ülkemizin kalkınması için neler yaptığını öğretmeninizin yönlendirmelerini dikkate alarak anlatınız.” ile ilgili kısa cevabı ;


Cevap :

Mustafa Kemal Atatürk ülkemizin kalkınması için öncelikle ülkemize düşmanlardan kurtarmak için önderlik etmiş, büyük fedakarlıklar göstererek cephede savaşmıştır.

Savaştan sonra Cumhuriyet kurulmuş ve gerek eğitim öğretim alanında gerek sosyal hayat alanlarda birçok yenilik yapılarak ülkemizin batılı ülkeler düzeyine ulaşması için yenilikler yapılmıştır.


“Atatürk’ün ülkemizin kalkınması için neler yaptığını öğretmeninizin yönlendirmelerini dikkate alarak anlatınız.” ile ilgili uzun cevabı ;


Cevap :

Mustafa Kemal Atatürk ülkemizin kalkınması için büyük fedakarlıklar göstermiştir.

İleri görüşlülüğü, cesareti ve iyi askerliği sayesinde cephede en ön saflarda savaşmış ve taktiklerle düşmanı mağlup edilmesine katkıda bulunulmasına öncülük etmiştir.

Ülkemiz düşmanlardan tamamıyla temizlendikten sonra Cumhuriyet ‘ i kurmuş ve yapmış olduğu birçok yeniliklerle ülkemizi batı ülkelerin seviyesine yükseltmiştir.


İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. 7 sınıf Türkçe ders kitabında yer alan bilgilere baktığım zaman Mustafa Kemal Atatürk’ün ülkemizin kalkınması için neler yaptığını yukarıdaki bilgi ve cevapları ile öğretmenimizden almış olduğumuz bilgilerle defterimize geçelim bu konu güzel bir şekilde tamamladım. Sizler de birçok konuya burada bakarak bilgi sahibi olabilirsiniz Mustafa Kemal Atatürk ülkemizi düşmanlardan kurtarmak Cumhuriyeti korumak ve ülkemize kalkındırmak yenilikleri ayak uydurmasını sağlamak ve çağdaş uygarlık seviyesine yükseltmek için birçok çaba harcadığını Türk milleti ile vesile arkadaşlarıyla hareket ederek birçok yenildiği ve birçok ilkeyi benimsettiğini görebiliyorum.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.