Ders Notları

Sizce sigara, içki, kumar gibi zararlı alışkanlıklardan korunmak için neler yapılabilir?

6. Sınıf Din Kültürü Sizce sigara, içki, kumar gibi zararlı alışkanlıklardan korunmak için neler yapılabilir? konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Sizce sigara, içki, kumar gibi zararlı alışkanlıklardan korunmak için , arkadaş çevremizi ona göre belirlemeli, bir kere gibi hatalara düşmemeli, böyle bir yatkınlığımız varsa bilir kişilerle konuşarak bunu engellemeliyiz. Bu alışkanlıklara sahip arkadaşlarımız varsa onlardan uzak durmalı, bilgi sahibi olarak bilinçli hareket etmeliyiz. 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Sigara içki uyuşturucu kimselerde alışkanlıkların zararlarını günümüzde okuyarak araştırarak öğrenebiliriz Yeşilay gibi kuruluşların bu gibi zararlı alışkanlıklarla mücadele ettiğini görürüz sigara içen birçok sevdiğimizin veya içki uyuşturucu gibi kullanan birçok arkadaşımızın ve yakınlarımızın nasıl sağlık sorunları ile karşılaştığını bakarak öğrenebiliriz insanlar sağlıklarını malını ve sevdiklerinden uzak kalmasını bu gibi zararlı alışkanlıklara bağlı olduğunu görürüz alışkanlıklardan uzak kalmak istediğimiz zaman kendimizi tedavi etmeliyiz ve kendi sağlığımızı ve zamanımızın kıymetini bilmeliyiz

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.