Ders Notları

İçki, sigara, kumar ve uyuşturucu gibi maddelerin zararlarıyla ilgili yazı, fotoğraf, haber ve benzeri doküman toplayıp bir sınıf panosu oluşturunuz.

6. Sınıf Din Kültürü İçki, sigara, kumar ve uyuşturucu gibi maddelerin zararlarıyla ilgili yazı, fotoğraf, haber ve benzeri doküman toplayıp bir sınıf panosu oluşturunuz. konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
İçki, sigara, kumar ve uyuşturucu gibi maddeler hem parasal anlamda insanları zor durumda bırakır. Birçok aile bu yüzden çökmüş ve birçok insan mağdur olmuştur. Nice kötü yollara bunlar sebebi ile gidilmiş, nice insanlar bu sebeple can vermiştir.
Uyuşturucu İle İlgili Haber;
Sağlam, 15 yaşındayken girdiği değişik ortamlarda esrar içmeye başladığını ifade ederek, uyuşturucu kullanımının kademe kademe arttığını belirtti. Sağlam, tedavi için  özel hastanelere, psikiyatristlere gittiğini anlatarak, “Hastane süreçlerinden sonra, eve dahi gitmeden madde almaya direkt torbacıya gidiyordum.” diye konuştu.
Birçok kişi terapiler neticesinde bu bataklıktan kurtuldu. 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Sigara içildiği ortamda ve içen kişiye ciddi şekilde solunum yollarında ve çeşitli akciğer hastalıklarına sebep olduğunu söyleyebiliriz stresi arttırır sigara içen bir kişi nefes almakta zorluk çekebilir kalp ritminde çeşitli sıkıntılar olabilir aynı şekilde alkol ve uyuşturucu insan akıl sağlığına zarar verebilir Ayrıca sosyal hayatına uzak kalmasını sağlar elindeki gelirinin bu gibi zararlı alışkanlıklara vermesine yönlendirir Ayrıca uyuşturucu ve alkol gibi zararlı alışkanlıklar çevremize zarar verebilir bizim sağlığımızı da ciddi şekilde tehlikeye sokacak hastalıklara yol açabilir.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.