Ders Notları

Ülkemizin eğitim sisteminde yapılan değişikliklerle ilgili hazırlıklı konuşmanızı yapınız.

6. Sınıf Türkçe Kitabı Ülkemizin eğitim sisteminde yapılan değişikliklerle ilgili hazırlıklı konuşmanızı yapınız. konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Türkiye’ de eğitim sistemi kademelerden meydana gelir. 2000li ve 2018 yıllarında farklı bir sisteme geçilmiştir. Artık başlangıçta dinleyen öğrenci sisteminden çıkılarak, öğrencinin de derse katıldığı ve ara ara sunum yaparak derste aktif olduğu bir sisteme geçilmiştir.
Yapılan değişim sonrası ilkokul ve ortaokul zorunlu hale getirilmiş. Eskiden beş yıl olan ilkokul daha sonra dört yıl olarak yenilenmiştir. 5,5 yaşından sonra ilkokul hayatı başlayabilmekte, anaokulu ile çocuklar okula ısındırılmaktadır.
Öğrencilerin kendi alanlarında yeteneklerine göre gelişebileceği okulların kurulması da umarım yakın gelecekte mümkün olur. Çünkü  birçok çocuk kendi yeteneklerini geliştirmek yerine aynı eğitim sistemine tabi tutulmakta ve buda gelişimini geciktirmektedir. 

İlgili Makaleler

10 Yorum

  1. sözlüye kalkmadan önce bunu okudum ve sözlüden 100 aldım çok yararlı oldu teşekkürler ❤❤

  2. Ülkemizde eğitim sistemi ile ilgili bir araştırma ödevi yaptığımız zaman ve Türkçe ders kitabımız da bunu güzel bir şekilde deftere geçirmek istediğimiz zaman her zaman doğru kaynak olarak tercih ettiğimiz ve verdiği cevaplarla bilgilerle ödevimiz Aslı kolay bir şekilde bitirdiğimiz Forum sayfa sitesi cevaplarını ziyaret ederek buradaki cevaplar ve bilgilerle araştırma ödevimiz olan bu konuya en güzel şekilde bitirdik. Verdiğiniz bilgiler ve cevaplarla ödevimi hemen yapıyorum ödevimi çok uzun bir süre yapacağım yere kısa kolay ve rahat bir şekilde bitirme yok yanına sizin sayenizde sahip oluyorum sizleri çok severek takip ediyorum size cevaplarını sayesinde tüm dersleri mi daha iyi bir şekilde anlıyorum.

  3. Beni metin hocadan kurtardınız türkçe dersi geldiğinde öğretmenin gözüne giriceğim teşekkürler

     

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.