Ders Notları

Kurtuluş Savaşı Dil Çalışmak Birlik ve Beraberlik Bayrak kelime veya kelime grupları ile ilgili hazırlıklı konuşma yapınız.

6. Sınıf Türkçe Kurtuluş Savaşı Dil Çalışmak Birlik ve Beraberlik Bayrak kelime veya kelime grupları ile ilgili hazırlıklı konuşma yapınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Kurtuluş Savaşı Dil Çalışmak Birlik ve Beraberlik Bayrak kelime veya kelime grupları ile ilgili hazırlıklı konuşma yapınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Türk milleti kendi özgürlüğü ve bağımsızlığı için Kurtuluş Savaşı’nda birlik ve beraberlik örneği göstererek birçok yokluk içerisinde ülkenin bağımsızlığı için mücadele etmiş ve kendisinden kat kat büyük olan ordulara karşı Zafer elde edilebildiğini söyleyebiliriz.


Kurtuluş Savaşı Dil Çalışmak Birlik ve Beraberlik Bayrak kelime veya kelime grupları ile ilgili hazırlıklı konuşma yapınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Türk tarihinde en önemli birlik ve beraberlik olgularını Örnek vermek gerekirse bunların başında milli mücadelemizi ve bağımsızlığımızı temsil eden Kurtuluş Savaşı ve 15 Temmuz gecesi bunlara verilebilecek en güzel örneklerden bir tanesidir.

Kurtuluş Savaşı’nda ürk milleti din dil ırk mezhep farketmeksizin bir araya gelerek ülkemizi işgal eden yabancı devletlere karşı dimdik Durmuş ve direnç göstermeleri sonucunda bu İşgalci Devletleri tek tek Vatanımıza atmaları sonucunda Türk vatanının özgürlüğüne kavuşturulması sağlandığını ifade edebiliriz.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk milletinin bağımsızlığını ve özgürlüğünü korumak amacıyla göstermiş olduğu ve temelini atmış olduğu Kurtuluş savaşı’nı Türk milleti ile ve başarılı komutanlar ve başarı ile kazanmıştır. Daha soracağım Türkiye Cumhuriyeti devleti’ni kurarak Türk dilini ilan etmiş birçok ilke ve inkılaplarını Türk vatandaşlarına armağan etmiştir. Türkiye Cumhuriyeti devleti birlik beraberlik çerçevesinde birçok zorluğun açmayı başarmışlardır. Yalnız Kurtuluş Savaşı’nda değil birçok cephede savaşta darbede ve zorluklarda Türk milleti Birlik beraberliğin en güzel şekilde göstermiş ve bu alanda yapmış olduğu başarılarla kendine dünyaya kanıtlamıştır

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.