Ders Notları

Dış ticaretin ülkelerarası ilişkilerde ekonominin yanı sıra başka hangi alanlarda etkileri olmuştur? Açıklayınız.

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Dış ticaretin ülkelerarası ilişkilerde ekonominin yanı sıra başka hangi alanlarda etkileri olmuştur? Açıklayınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Dış ticaretin ülkelerarası ilişkilerde ekonominin yanı sıra başka hangi alanlarda etkileri olmuştur? Açıklayınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı ;


Cevap: Dış ticaretin ülkeler arası ilişkilerinde ekonomi, siyasal ve sosyal faaliyetlerde de etkili olmuştur ticaretin ülkeler arası önemi çoktur, siyasal ve sosyal anlamada ülkelerin yakınlaşma hatta ve hatta müttefiklik dahi söz konusu olmuştur.


Dış ticaretin ülkelerarası ilişkilerde ekonominin yanı sıra başka hangi alanlarda etkileri olmuştur? Açıklayınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı ;


Cevap: Dış ticaret ülkelerin bir biri ile yakınlaşma ve bu yakınlaşmadan kaynaklı ülkeler arası sosyal, siyasal ve ekonomik ilişkilerini geliştirilmesi açısından çok önemlidir. Dış ticaret iki ülke arası gösterilir bir ülke ithal ederken diğer ülke ihraç ederek bu durum gerçekleşir. Dış ticaret yapan ülkeler genelde gelişmiş veya gelişmekte olan ülkeler arasında olur. Bu ülkeler ithal ederek ekonomi hakkında da  ülkelerine katkıda bulunurlar. İhraç eden tarafta başka şeyler üreterek, tasarlayarak kendilerini eğitim,  sağlık ve ve benzeri alanlarda kendilerine katkıda bulunurlar bundan ötürü ülkeler arası ticaret çok önemlidir.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Bir ülkeden bir ülkeye pazarlanan ve gönderilen ürünler hem o ülkede bulunan insanların hem de ülkenin ekonomisini kalkınmasına büyük yardımcı ve destek olduğunu biliyoruz. Ayrıca ülkeden ülkeye gönderilen ürünler ülkeler arası ilişkileri de güçlendirmektedir. Ekonomik alanda güçlü olan ülkeler maddi yönden hem insanları hem de kendi ekonomisi desteklenir.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.