Ders Notları

Spor ile ilgili zihinsel bir konuşma planı yaparak hazırlıklı konuşma yapınız.

6. Sınıf Türkçe Spor ile ilgili zihinsel bir konuşma planı yaparak hazırlıklı konuşma yapınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Spor ile ilgili zihinsel bir konuşma planı yaparak hazırlıklı konuşma yapınız.  konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Spor yaparken insanlar zihinlerini boşaltırlar hiçbir şey düşünmezler. Sadece yürüyüşlerine koşularına odaklanırlar. Çünkü Spor bir vücudu boşaltma bir rahatlama şeklidir. Eğer stresli bir ortamda çalışıyorsanız veya stresli bir hayatınız varsa üzerinizdeki negatif enerjiyi atmanın en iyi yöntemi spor yapmaktır.

Spor sayesinde hem günün stresini üzerinizden atar. Temiz bir hava alır sağlıklı bir yaşam elde edebilirsiniz. Spor yapan insanlar hayatlarını daha sağlıklı bir şekilde sürdürürler. Vücut sürekli izinde olduğu için miskinlik durumu ortadan kalkacaktır çalışan bir vücut olduğu için size her zaman genç dinamik güçlü tutacaktır.


Spor ile ilgili zihinsel bir konuşma planı yaparak hazırlıklı konuşma yapınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

İnsanlar gün içerisinde hareketsiz bir şekilde dururlar bu hareket etmeyen durmak vücudu bir söyle sonra hantallaştırır, hamlaşan vücut iyice yavaşlar vede kalp, ciğer, eklem yerlerinde kireçleme, obezite gibi rahatsızlıklara yol açmaya başlar.

İnsanın sağlıksız bir hale gelmesine sebep olan bu durumdan kurtulmak için insanların yapması gereken en basit şey spor yapmaktır. Spor vücudunuzu çalışmasını sağlar. Bu sayede kan dolaşımınız düzene biner düzenli bir şekilde çalışan eklemli yerleriniz kireçlenmeyecek, boyun fıtığı bel fıtığı gibi sorunlar ortadan kalkacaktır.

Kalp ve damar yorumlarınızda ki açılmadan kaynaklı olarak kalbiniz düzenli çalışmaya başlayacak nefesini düzenli çalıştığı için solunumu düzelecek ciğerlerimiz de ki bronşlar tam olarak çalışmaya başlayacaktır. Spor sağlığınız için önemli bir aktivitedir. Günde en az 1 saat yürüyüş yapmanız Vücudunuzun sağlığına iyi gelecektir.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Spor yaparak çok güzel verimli bir zaman geçirebiliriz. Spor yaparak becerilerimizi Spor dallarında göstererek kendimizi geliştirebiliriz. Spor yaparak vücudumuzu dinç tutabilir ve sağlıklı olabiliriz. Spor yaparak elbette ki dengeli beslenmenin yanı sıra hareket ederek yürüyüş yaparak veya herhangi bir spor dalı değildir ederek bağışıklığımızı güçlendirebiliriz. Spor yaparak zihinsel olarak rahatlayabilir ve stresten uzak kalabiliriz.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.