Ders Notları

Sizce başarıya ulaşmak için neler yapılmalıdır?

5. Sınıf Türkçe Sizce başarıya ulaşmak için neler yapılmalıdır? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Sizce başarıya ulaşmak için neler yapılmalıdır? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: İnsanların bir amacı vardır. Her insanın güzel bir amacı bulunur. Amaca ulaşmak için başarılı olmak şarttır. Bu amaca ulaşmak için bütün yeteneklerini kullanarak, çalışarak amaç elde edilir. Başarı hedefe yürümektir. Koyduğumuz hedefleri tek tek geçerek, amacımıza ulaşabiliriz.


Sizce başarıya ulaşmak için neler yapılmalıdır? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: Başarıya ulaşmanın bazı yolları bulunur. Bu yolları sıralayacak olursak :

Doğru hedefler peşinde, doğru amaca ulaşmaya çalışmamız gerekir. Eğer kişiliğimize ve yeteneklerimize uygun hedefler belirlersek, bu doğrultuda başarıların kapılarını tek tek aralarız. Başarıları elde ettikçe bize çok uzak görünen amacımız hedeflerimizin bize yaklaştığını fark edersiniz.

Kararlı olmak  ve çabuk harekete geçmek, bir şeyleri bilsek de harekete geçmediğimiz sürece bu bilgi bizi hedeflerimize ulaştırmak konusunda katkı sağlamaz. Bildiğimiz bilgileri, yaşamımız içerisinde uyguladığımız zaman gideceğimiz hedefte bize fayda sağlar.

Meşgul değil, üretken olmak, başarı elde etmek için bilinçsizce çok çalışmakla başarıyı ekde edemeyiz,ancak akıllıca işi bilerek çalıştığımız zaman bir başarıyı yakalarız.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Bir insan başarıya ulaşmak istiyorsan öncelikle kararlı ve balanlı bir şekilde çalışması gerekmektedir özellikle başarının temeli azimli olmak özgüvenli olmak Çalışkan olmak ve hedefine ulaşmak için birçok olanağı sağlamaktadır başarılı bir insan istediği tüm konuda bilgi edinmek hatalarının farkında olmak ve azimli olmak gibi birçok konuları ele alarak bu konuları aşabilir örneğin bir öğrenci çalışma olmak istiyorsa ve başarılı bir eğitim sistemi uygulamak istiyorsa öncelikle derslerini güzel ve planlı bir şekilde çalışmalar günlük hayatındaki sorumluluklarını ve görevlerini bir düzen içinde koymalı ellerini yaparken Ayrıca ders tekrarı yapmalı ve bunları azimli ve kararlı bir şekilde tekrarlanmalıdır başarılı bir öğrenci yaşayacağı dün hayatı böyle uygularsa başarılı olmanın anahtarını elinde tutmuş olur

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.