Ders Notları

Akciğer kanserinden korunmak için neler yapılmalıdır?

6. Sınıf Fen Bilimleri Akciğer kanserinden korunmak için neler yapılmalıdır? konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Tütün mamulleri bırakın ve  bu tip duman sahası olan ortamlardan uzak durun. Mesleksel ve çevresel etkenleri ortadan kaldırın veya azaltın.
 Az yağlı gıdaların, sebze ve meyvelerin bol tüketildiği bir beslenme programı uygulayın. Sebze ve meyve ağırlıklı beslenin. Aşırı kilolardan ve de düzensiz beslenmeden uzak durmak için diyetisyen desteği alarak daha sağlıklı yaşama ya çalışın. 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Bir insanın akciğer kanserinde uzaklaşır bilmesi için öncelikle sağlıklı bir havada yaşama olması gerekir Ayrıca dengeli ve düzenli beslenmesi şarttır Duman ve çeşitli kimyasallar da uzak durması da gerekir bunun yanı sıra zararlı alışkanlıklardan uzak durmak akciğer kanserine uzaklaştırır Ayrıca çok fazla sigara içtiğiniz zaman akciğer kanserine yakalanma riskiniz artar sağlıklı düzenli beslenme spor ve egzersiz yapmak akciğer kanserinin riskini azaltacak bilinmektedir. Temiz havada yürüyüş yapmak da ciğerlerimde temizlediği için akciğer kanserinde uzaklaştırır.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.